Knihy
E-knihy
21,55 €

Dodanie môže trvať viac ako tri týždne

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Vysokoškolské skriptá s názvom Spracovanie diskrétnych signálov sú určené ako študijný materiál predmetov Spracovanie diskrétnych signálov a Digitálne spracovanie obrazu. Tieto ponúkajú študentom bakalárskeho a magisterského štúdia zameraných na oblasť číslicového spracovania obrazu ucelený študijný materiál, ktorý je vhodne doplnený riešenými príkladmi. Hlavnou motiváciou pre vznik týchto skrípt bolo vytvorenie prehľaduspracovania diskrétnych signálov, od vymedzenia základných pojmov až po praktické aplikácie, s využitím diskrétnych ortogonálnych transformácií.

Samotné skriptá sú rozdelené do niekoľkých kapitol. V rámci úvodu do spracovania signálov sú prezentované základy spracovania signálov, opis diskrétnych systémov v časovej a vo frekvenčnej oblasti, Z-transformácia a DFT. Ďalšia časť je venovaná spracovaniu 2D signálov, definícii dvojrozmerných (2D) signálov, 2D DFT, 2D Z transformácii, ortogonálnym funkciám a ich vlastnostiam. V tejto časti sú popísané aj spojité a diskrétne ortogonálne transformácie a homomorfné spracovanie signálu. Teoreticky popísané spracovanie diskrétnych signálov je implementované v SW prostredí Matlab. Samostatné kapitoly tak obsahujú vhodne doplnené príklady s vytvoreným programovým skriptom k teoretickej časti. Záver skript obsahuje riešené príklady pre prehĺbenie si vedomostí v danej oblasti. Skriptá sú rozdelené do 7 kapitol. V úvodnej kapitole sú stručne popísané základné diskrétne signály. Nasledujúca kapitola popisuje 1D a 2D diskrétne ortogonálne transformácie. Problematike časových okien je venovaná štvrtá kapitola. Piata kapitola popisuje spojitú a diskrétnu vlnkovú transformáciu. Základné vlastnosti digitálneho signálneho procesora sú popísané v šiestej kapitole. Vybrané riešené príklady sa nachádzajú v siedmej kapitole.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Spracovanie diskrétnych signálov - Patrik Kamencay, Miroslav Benčo
Ako sa ľudia hrajú - Eric Berne
30,30 €
Ušetríte 2,15 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
122
Hmotnosť
372 g
Rok vydania
2016
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
EDIS
Rozmer
210×297 mm
ISBN
9788055411903
Naše katalógové číslo
245954

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Spracovanie diskrétnych signálov - Patrik Kamencay, Miroslav Benčo
Ako sa ľudia hrajú - Eric Berne
30,30 €
Ušetríte 2,15 €

„Knihy nikdy nikomu nepožičiavaj, pretože ti ich nikto nevráti. Jediné knihy v mojej knižnici sú tie, ktoré mi požičali iní.“

France