Knihy
E-knihy
9,64 €

Bežná cena Bežne 10,15 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Cieľavedomá práca je dôležitou podmienkou existencie a prosperity podnikateľských subjektov. Užitočným pomocným prostriedkom na to je vypracovanie podnikového plánu a jeho významnej časti - finančného plánu.

Plánovanie a finančné plánovanie osobitne patrí medzi kľúčové faktory úspechu každého podniku. Bez finančného plánovania je udržanie sa v dnešnom veľmi dynamickom podnikateľskom prostredí veľmi náročné. Kvalitný finančný plán napínajúci víziu a stratégiu podniku môže prispieť k plneniu primárneho podnikateľského cieľa - rast trhovej hodnoty pre vlastníkov pri uspokojovaní záujmov aj ostatných subjektov podieľajúcich sa na tvorbe hodnoty.V tejto publikácii som sa pokúsil zhrnúť a prístupným spôsobom sprostredkovať čitateľovi základné princípy a prístupy používané pri tvorbe finančného plánu podniku. Snažil som sa spojiť vybrané teoretické poznatky s praktickým spôsobom ich uplatnenia. Dôraz pritom kladiem na metodické aspekty (postupnosť krokov), charakteristiku základných prvkov, ich vzťah k ostatným častiam finančného manažmentu a na metódy, techniky a modely tvorby finančného plánu.

Publikácia je primárne vypracovaná pre predmet finančná analýza a finančné plánovanie', ktorý je zaradený v študijnom programe na Fakulte podnikového manažmentu Ekonomickej univerzity v Bratislave medzi predmety inžinierskeho štúdia. Dobre však poslúži ajštudentom iných fakúlt s ekonomickým zameraním a finančným manažérom v praxi.Vyjadrujem presvedčenie, že publikácia pomôže študentom a finančným manažérom lepšie sa orientovať vo finančnom plánovaní a vypracovať finančný plán, ktorý bude minimalizovať riziko podnikania a maximalizovať šance na úspech. Vzhľadom na previazanosť finančného plánu s ostatnými prvkami finančného manažmentu a manažmentu ďalších funkčných oblastí podniku môže publikácia prispieť k rozšíreniu vedomostí všetkých riadiacich pracovníkov a tých, ktorí študujú finančný manažment podniku.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
208
Hmotnosť
400 g
Rok vydania
2010
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
SPRINT
Rozmer
155×215 mm
ISBN
9788089393206
Naše katalógové číslo
244921

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth