Dinosauři v kupce sena - Stephen Jay Gould
Dinosauři v kupce sena
11,60 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
11,60 €

Bežná cena Bežne 12,21 €

Ušetríte 5 %

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Poslední svazek esejů nedávno zesnulého amerického paleontologa se opět velmi čtivou, jak je pro tohoto autora typické, přitom však seriózní formou zaobírá aktuálními problémy studia života v geologické minulosti Země. Ne každý bude s Gouldovými závěry souhlasit, protože kniha je poplatná americkému způsobu myšlení, nebo přinejmenším psaná s ohledem na amerického čtenáře, ale každého zaujme svou schopností vtáhnout do zdánlivě složité odborné problematiky i naprostého laika. Nedejme se zmýlit názvem – kniha není laciným popisem idealizovaného světa dinosaurů (dinosauři zde hrají pouze ilustrační roli), ale ústředním tématem je evoluční myšlení a jeho význam v moderní společnosti. Gouldova kniha je tedy určena nejen biologům, ale i všem, kteří mají požitek z četby vtipně napsaných textů.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
680
Hmotnosť
801 g
Rok vydania
2005
Väzba
pevná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Academia
Rozmer
140×207 mm
ISBN
8020013385
Naše katalógové číslo
24477

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

10 hodnotení

8
2
0
0
0

Kristína
3.2.2015
Názor čitateľa
Vynikajúca kniha, ktorá sa skladá z esejí na niekedy skutočne nevšedné témy. Kniha obohatí najmä študentov prírodných vied. Odporúčam.
____________________
Čítaj viac
Plepo
23.5.2011
Celkom zaujímavé a obohacujúce čítanie
Významný americký (NY) paleontológ a popularizátor vedy Stephen Jay Gould, ktorý sa mimochodom mihol aj v jednom skvostnom diele Simpsonovcov, bol v každom prípade zaujímavá postava. Jeden z najvehementnejších propagátorov klasického Darwina a bojovník s kreacionistami, možno na naše pomery trochu šmrncnutý do ľava (ako väčšina západných profesorov, čo je veľmi, veľmi zvláštne a v Strednej Európe ťažko pochopiteľné) so zaujímavým osobným vzťahom k náboženstvu a Bohu (ale znalec a interesantný “vyberač” akurát padnúcich textov z Biblie) sa vo svojej knihe esejí Dinosauři v kupce sena. Úvahy o povaze přírodních věd zaoberá mnohými témami, no v zásade vždy dôjde k 5 miliardoročnej histórii Zeme a života na nej. Cez pomerne čitateľné texty sa môžme zoznámiť napr. s ohromnou prácou Carla Linného, o tom, že evolúcia nemusí byť kontinuálna, ale je pravdepodobne “skoková”, o tom, že pozorovaním ulít sa dá “zabiť” celý život, o múzeách a ich zmysle a budúcnosti, o starých vedcoch, ktorí mnohokrát predbehli dobu o stáročia ale sa vedeli aj fatálne mýliť, o tom, že mýtus o Zemi ako plochej doske, ktorý sa všeobecne pokladá za oficiálny predkopernikovský názor Cirkvi je čistá účelová lož (drvivá väčšina “mudrcov” od staroveku (vrátane napr. sv. Tomáša Akvinského) rátala so Zemou ako guľou) atď. Obohacujúce, niekedy trochu náročnejšie čítanie. Čítaj viac
Štefan Ürge
12.7.2010
Gould + Dennett
vrelo odporúčam žiaľ zatiaľ nepreloženú knihu od Dennetta: Darwinova nebezpečná myšlienka ktorej ústrednou témou je tiež evolučné myslenie. Je tu i kritika istých Gouldových názorov a predstáv. :-). Samozrejme Goulda treba čítať :-)! Čítaj viac
Maroš Bobák
10.9.2009
Názor čitateľa
Overený nákup
kniha má 670 strán....
lenže, po prečítaní kníh som chcel ešte ďalšie:)
Je to veľmi pohodové čítanie, cítiť v tom skutočne americký štýl, ale až tak mi nevadil. Vraví sa, že Gouldove eseje sú aj veľmi vtipne napísané, neviem, ja som sa teda nejak nenarehotal, ale pár krát som sa pousmial.
Ocenil by som nejaké ďalšie knihy od tohto Pána a hlavne v slovenčine.
Skôr som sa rehotal na českých výrazoch:))
Potešilo ma, že Gould nepíše len o evolúcii ,ale veľmi trefne a presvedčivo sa púšťa aj do iných tém, často historických.
Gould mi otvoril dvere k paleontológii.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Ak kniha nemá vplyv na náš život, činy a myšlienky, potom je škoda čítať.“

Anton Pavlovič Čechov