Od Hrona k Morave - Peter Kaššák, Martin Cibula, Stano Bursa
Od Hrona k Morave
19,99 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Od Hrona k Morave

Operácie sovietskeho letectva nad juhozápadným Slovenskom v roku 1945

Degart, 2016
Vydavateľstvo
Degart, 2016

Kniha „Od Hrona k Morave“ pojednáva o operáciách sovietskeho letectva, respektíve operáciách 5. leteckej armády počas oslobodzovania juhozápadného územia dnešnej Slovenskej Republiky vojskami...

Čítaj viac

19,99 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kniha „Od Hrona k Morave“ pojednáva o operáciách sovietskeho letectva, respektíve operáciách 5. leteckej armády počas oslobodzovania juhozápadného územia dnešnej Slovenskej Republiky vojskami Červenej armády 2. ukrajinského frontu. Hlavným popisovaným obdobím je obdobie Bratislavsko-brnianskej operácie, ktorá začala prekročením rieky Hron dňa 25. marca 1945 až do obdobia po oslobodení Bratislavy dňa 4.4.1945 a prekročení rieky Morava dňa 10. apríla 1945.

Autori sa snažili chronologicky popísať všetky operácie, letecké súboje a straty 5. leteckej armády, no nevynechali ani dostupné informácie o 17. leteckej armáde, ktorá okrajovo a sporadicky nad Slovenskom pôsobila, a taktiež informácie o oponentoch, nemeckej Luftwaffe. Krátka kapitola je venovaná aj Rumunskému letectvu, ktoré ako spojenec 5.LA operovalo v severnejšom sektore.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
188
Hmotnosť
968 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Degart
Rozmer
210×297 mm
ISBN
9788097189112
Naše katalógové číslo
244454

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

5 hodnotení

4
1
0
0
0

Andrej
22.1.2017
Názor čitateľa
Knižka zhromažďujúca fakty napísaná nie príliš záživným štýlom,ale v tomto prípade sa to inak ani nedalo napriek snahe autorov oživiť obsah úryvkami z denníkov priamych účastníkov.Napriek tomu je to kniha,ktorú treba odporučiť každému,kto sa zaujíma o tému leteckej vojny alebo kto sa zaujíma o oslobodzovacie boje v priestoroch juhozápadného Slovenska.Za knihou sa skrýva veľa námahy a štúdií archívov,rozhovorov s poslednými pamätníkmi aj s príbuznými vojakov.Kniha,ktorá nemá konkurenciu,čo sa týka spracovanej témy.Ale treba podotknúť,že predošlá Konečná zastávka Slovensko bola lepšia a aj obsiahlejšia. Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac

„Knižnice sa stali mojou cukrárňou.“

Juliana Kimball