Z druhej strany duše - Bronislava Volková
Z druhej strany duše
6,29 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Výber z poetickej tvorby Bronislavy Volkovej (nar. 1946 v Děčíne) je ukážkou potenciálu slova, ktoré dokáže byť tvrdé, jasné aj ostré ako žula, ale aj jemné, mäkké a...

Čítať viac
6,29 €

Bežná cena Bežne 6,60 €

Ušetríte 5 %
Posielame do 12 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Výber z poetickej tvorby Bronislavy Volkovej (nar. 1946 v Děčíne) je ukážkou potenciálu slova, ktoré dokáže byť tvrdé, jasné aj ostré ako žula, ale aj jemné, mäkké a všeobjímajúce ako voda.

V autorkinom rukopise zaujme hravosť formy i jazyka a ľahkosť, s akou dokáže previazať jednotlivé metafory do básnického celku. Výsledné obrazy predstavujú galériu umeleckých koláží, zatiší, miestami v surrealistickom až metafyzickom vyznení. Niekedy z veršov metafyzično dýchne z takej hĺbky, až pripomenie, že autorka je aj majsterkou-učiteľkou reiki.

Básne zo staršieho exilového obdobia sú jemne nostalgické, miestami melancholické, vzdávajú hold prostredníctvom naturálno-panoramatických metafor vzdialenej pôvodnej domovine. V neskoršom období sú viac reflexívne, jemne karikujú či ironizujú rôzne životné i vzťahové sféry, ktoré sa priamo dotýkajú každého z nás. Napriek tomu stále z nich cítiť vánok nádeje: kto hľadá, nájde a bude aj nájdený.

Tento titul nájdete v našej ponuke aj v špeciálnej kolekcii s bonusovým titulom James Wright: Červenokrídly drozd zadarmo.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
Posielame do 12 dní
6,29 €
-5 %
Vypredané
Ďalšie
Kúpte spolu
23,79 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
120
Väzba
pevná väzba
Rozmer
152×167 mm
Hmotnosť
251 g
ISBN
9788089816033
Rok vydania
2016
Naše katalógové číslo
244121
Téma
nádej, melanchólia, metafora
Štýl
filozofický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Česko
Vydavateľstvo
Skalná ruža
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítať viac
Kúpte spolu
23,79 €

„Túžil som ju nežne zaobaliť hebkým tichom ako do deky. “