Z druhej strany duše - Bronislava Volková
Z druhej strany duše
6,29 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
6,29 €

Bežná cena Bežne 6,60 €

Ušetríte 5 %

Posielame do týždňa

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Výber z poetickej tvorby Bronislavy Volkovej (nar. 1946 v Děčíne) je ukážkou potenciálu slova, ktoré dokáže byť tvrdé, jasné aj ostré ako žula, ale aj jemné, mäkké a všeobjímajúce ako voda.

V autorkinom rukopise zaujme hravosť formy i jazyka a ľahkosť, s akou dokáže previazať jednotlivé metafory do básnického celku. Výsledné obrazy predstavujú galériu umeleckých koláží, zatiší, miestami v surrealistickom až metafyzickom vyznení. Niekedy z veršov metafyzično dýchne z takej hĺbky, až pripomenie, že autorka je aj majsterkou-učiteľkou reiki.

Básne zo staršieho exilového obdobia sú jemne nostalgické, miestami melancholické, vzdávajú hold prostredníctvom naturálno-panoramatických metafor vzdialenej pôvodnej domovine. V neskoršom období sú viac reflexívne, jemne karikujú či ironizujú rôzne životné i vzťahové sféry, ktoré sa priamo dotýkajú každého z nás. Napriek tomu stále z nich cítiť vánok nádeje: kto hľadá, nájde a bude aj nájdený.

Tento titul nájdete v našej ponuke aj v špeciálnej kolekcii s bonusovým titulom James Wright: Červenokrídly drozd zadarmo.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
-5 %
6,29 €

Posielame do týždňa

Vypredané

Ďalšie
Kúpte spolu
23,59 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
120
Väzba
pevná väzba
Rozmer
152×167 mm
Hmotnosť
251 g
ISBN
9788089816033
Rok vydania
2016
Naše katalógové číslo
244121
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Česko
Vydavateľstvo
Skalná ruža
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
23,59 €

„Nijaká z kníh naozajstného spisovateľa nie je založená na výmysloch, okrem pamätí.“

Brudziňski