Kníhkupectvá zatvorené, ale web je otvorený :)
150.000 titulov v ponuke a bezpečné doručenie. Dávajte na seba pozor. Viac info
Knihy
E-knihy

Malebná cesta dolu Váhom

Okamžitý download
PDF
3-4 hodiny čítania

Dielo nevšednej umeleckej hodnoty, ktorého kvality už dávno preveril čas, obsahuje množstvo povestí, príbehov a geografických postrehov. Kniha podáva farbistý obraz Považia, ba vlastne celého severo- i juhozápadného Slovenska...

Čítaj viac

6,90 €

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Dielo nevšednej umeleckej hodnoty, ktorého kvality už dávno preveril čas, obsahuje množstvo povestí, príbehov a geografických postrehov. Kniha podáva farbistý obraz Považia, ba vlastne celého severo- i juhozápadného Slovenska začiatkom 19. storočia. Hoci hlavnými zastávkami počas plavby boli predovšetkým hrady, kaštiele a zámky, prírodné krásy a zvláštnosti kraja, autor pomerne bohato vykreslil aj život na rieke Váh.

Je to malebná syntéza minulosti a prítomnosti kraja po oboch brehoch Váhu, ale aj vrchol literárnej činnosti A. Medňanského, ktorý sa tu predstavuje ako autor kultivovaný a hĺbavý, s romantickým citom pre krásu prírody i ako vynikajúci znalec dejín Považia, jeho kultúrnohistorických pamiatok i vtedajších hospodárskych pomerov. Túto stále sviežu a zaujímavú knihu dobre dopĺňajú Fischerove dobové medirytiny. Novým vydaním sa dielo prihovára generáciám čitateľov, pre ktorých bolo doteraz prakticky nedostupné.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Malebná cesta dolu Váhom - Alojz Medňanský
Radodajka - Radodajka
12,89 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
184
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
241760
Rok vydania
2007

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

5,0 / 5

5 hodnotení

5
0
0
0
0

Elena
15.9.2014
Malebná cesta
Mám vydanie z roku 1971. Knihu som prečítala už niekoľkokrát a stále sa k nej vraciam. Hrady, zámky a kaštiele na Slovensku sú moja srdcová záležitosť. Preto skutočne odporúčam túto knihu všetkým rovnako "postihnutým". Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Malebná cesta dolu Váhom - Alojz Medňanský
Radodajka - Radodajka
12,89 €

„Obsah niečej knižnice je súčasť jeho histórie, rovnako ako obraz po predkoch.“

Anatole Broyard