Labuť - Ivana Havranová
Labuť
10,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Labuť

Ivana Havranová

Ivana Havranová je absolventkou Filozofickej fakulty Jána Amosa Komenského, odbor žurnalistika. Pracovala a profesionálne rástla v redakcii Smena, Zornička, neskôr v Československej televízii ako publicistka mládežníckeho magazínu Televízny klub mladých. Je autorkou viac ako 400 televíznych...

Marenčin PT, 2016
2 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Marenčin PT, 2016

Ďalšie formáty

E-kniha
8,90 €

Unavená labuť na koľajniciach električky, rybičky na rajnici, zubatá v krematóriu, Marienka, šikovná asistentka papalášov, šok v banke, nájomný vrah, láska až za hrob, zametačka chodníkov... O tom všetkom sú poviedky Ivany Havranovej...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

10,90 €

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Unavená labuť na koľajniciach električky, rybičky na rajnici, zubatá v krematóriu, Marienka, šikovná asistentka papalášov, šok v banke, nájomný vrah, láska až za hrob, zametačka chodníkov... O tom všetkom sú poviedky Ivany Havranovej. Smutné aj veselé príbehy plné strachu, napätia aj nehy. Keď sa začítate, zazdá sa vám, že príbehy nemôžu byť vymyslené. Sú skutočné, vyzbierané z ulíc a domovov a naozaj sa udiali.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha 2016
10,90 €

Posielame do piatich dní

E-knihy a audioknihy

E-kniha 2017
PDF
EPUB
MOBI
8,90 €

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Ďalšie
Kúpte spolu
21,80 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
144
Hmotnosť
286 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Marenčin PT
Rozmer
135×205 mm
ISBN
9788081147494
Naše katalógové číslo
241623
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Anton A. Pižurný
27.7.2016
Labuť
NEBUĎ LABUŤ...

Havranovej Labuť letela, až pristála uprostred mesta. Nebuď ju.

Knihu poviedok známej publicistky a spisovateľky (tiež spoluautorky geneticky vydareného diela menom „Michal“), Ivany Havranovej „Labuť“ vydal na Slovensku Marenčin PT v roku 2016.

Prirovnanie vždy pokrivkáva, ale pätnásť Ivaniných poviedok až Dahlovských (niektoré gro/teskného charakteru - Vonnegut), či Buzzatiovských, poteší oko a dušu čitateľa v súčasnej mäsovýrobe „ženskej knižnej produkcie“.

Ivana mi povedala, že tieto poviedky písala na jar a jedna z nich je autobiografická. Ktorá to je, to si necháme pre seba a na tipovanie čitateľa. Ale všetky sa naozaj stali. Niektoré možno vyzerajú len ako náčrt, ale potom môžem smelo napísať, že sú to prozaické metafory, poviedkové básne.

Havranová je produktívna autorka a našťastie zatiaľ u nej nebadať hroziaci proces vyhorenia. Mňa presvedčila už v „Bosorke“ (Marenčin PT, 2015) že jej imaginácia je studnicou, možno až artézskeho rozme(a)ru.

A ešte taká maličkosť, ale podľa mňa dôležitá: - Súčasná výdatná vydavateľská produkcia podceňuje prácu korektorov. Je to hanba.

© anton a. pižurný
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
21,80 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“