Knihy
E-knihy

Dana Zátopková - Náš život pod pěti kruhy

Academia, 2016
8-9 hodín čítania
Vydavateľstvo
Academia, 2016

„Já jsem běhal velice rád a strašně moc, vlastně skoro pořád. Do práce, z práce, na stadion, pro nákupy nebo i jen tak pro radost. Dokonce i do schodů jsem běhal s nadšením, ale vůbec nejraději po mořském břehu. Nejvíc kilometrů...

Čítaj viac

21,46 €

Bežná cena Bežne 22,52 €

Ušetríte 5%

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

„Já jsem běhal velice rád a strašně moc, vlastně skoro pořád. Do práce, z práce, na stadion, pro nákupy nebo i jen tak pro radost. Dokonce i do schodů jsem běhal s nadšením, ale vůbec nejraději po mořském břehu. Nejvíc kilometrů jsem však naběhal doma, miloval jsem rovinaté lesy kolem Staré Boleslavi, Houštky, Čelákovic, Vestce. Ať bylo voňavé jaro nebo horké léto, kdy na borovicích zářily kapky pryskyřice, ať padalo listí tiše ze stromů nebo se hustě snášel sníh, vždycky jsem měl chuť běhat a nikdy se nenudil.“

Tímto vyznáním začal kdysi dávno své šťavnaté vyprávění o životě, závodění, úspěších i prohrách Emil Zátopek. Svým osobitým, lehkým a svižným stylem s prvky slováckého nářečí v něm nyní pokračuje a o spoustu humorných situací ho obohacuje Dana Zátopková. Kniha je určena všem, kteří se chtějí dozvědět, jak to s našimi nejslavnějšími olympioniky bylo doopravdy, v krušných dobách nesvobody i poté.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Dana Zátopková - Náš život pod pěti kruhy - Dana Zátopková, Emil Zátopek
Zátopek - Jan Novák, Jaromír 99
40,12 €
Ušetríte 1,11 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
604
Hmotnosť
1500 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Academia
Rozmer
180×250 mm
ISBN
9788020025999
Naše katalógové číslo
241578

Čo si myslíme my

Ivana Kopková
zamestnanec
20. júla 2016

Na tuto knihu se vyplatilo ty roky, kdy ji Dana Zátopková přepracovávala, čekat! :-)
600 stránkové povídání Dany a Emila o jejich životě plného sportu a cestování je velice čtivé a každá stránka utíká snad rychleji než samotný Emil :-)
Na knize mě baví fakt, že se jedná o "autobiografie" obou manželů, a tak vím, že se jedná o skutečné příběhy, nijak nezkreslené jinými autory. Zároveň i psané slovo manželů Zátopkových je velice přirozené, což přidává na autentičnosti.
Kniha je navíc velice hezky graficky zpracovaná, což jí přidává další plusové body.

Knihu by si měl přečíst každý, kdo má rád příběhy o běhání, o vlastní vůli a vytrvalosti, o cestování a vlastně i o "obyčejném životě" dvou vrcholových sportovců, kteří díky změnám režimu zažili život jako na horské dráze ovšem nikdy neztratili smysl pro humor a pozitivní myšlení.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

3 hodnotenia

3
0
0
0
0

Štefan Novák
16.9.2018
Dana a Emil Zátopkovci

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Životné osudy a príbehy manželov Zátopkovcov, vynikajúcich športovcov a skvelých ľudí, ktorých poznal a bude si pamätať ešte dlho celý svet, sú výborne spracované a zaznamenané v ich knižnom diele. Pozorný čitateľ dostáva širokú škálu informácií a poučných príbehov či už zo športovej oblasti, politickej situácie u nás ktorá vtedy panovala, a ďalej pútavou formou vykreslené ich cestovateľské zážitky po Európe a celom svete, kde boli srdečne pozývaní a vítaní. Taký klenot nám môže závidieť celý svet (cítil som sa a naďalej sa cítim ako Čechoslovák, ročník 1949). Mnoho priaznivcov, ktorí sledujú históriu športu hlavne jej kráľovskej disciplíny atletiky, privítali s radosťou tak ako ja toto dielo. Veľká vďaka manželom Zátopkovcom, ktorí sa s nami podelili o ich celoživotné dielo a ich príkladné vystupovanie, ktoré nám môže byť príkladom.
Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Dana Zátopková - Náš život pod pěti kruhy - Dana Zátopková, Emil Zátopek
Zátopek - Jan Novák, Jaromír 99
40,12 €
Ušetríte 1,11 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev