Knihy
E-knihy
19,06 €

Bežná cena Bežne 20,00 €

Ušetríte 5%

Posielame do 10 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

19,06 €

Viac o knihe

Rok 2016 je rokom 40. výročia slávneho triumfu futbalistov Československa na ME 1976 v Belehrade. Ich cestu mapuje knižná publikácia Zlatý Belehrad 1976, ďalšie dielo z edície Športové legendy, pod ktoré sa tentoraz podpísala dvojica Mojmír Staško – Tomáš Černák. Až 350 – stranové dielo s vyše 350 fotografiami prináša nielen vyrozprávanie príbehu legendárneho tímu, ale aj spomienky po štyroch desaťročiach z úst jeho všetkých žijúcich členov!

Teda Viktora, Vencela, Panenku, Nehodu, Masného, Polláka, Jozefa Čapkoviča, Ondruša, Pivarníka, Módera, Galisa, Švehlíka, Jurkemika, Štambachera, Dobiaša, Michalíka, Biroša, P. Herdu, trénera Vengloša, ako aj tých, ktorí hrali v kvalifikácii (Petráš, Varadin), mohli sa dostať na šampionát (Barmoš). Ba aj tých, ktorí obliekali dresy iných reprezentačných tímov (Geels, W. van de Kerkhoff, Schrijvers, Hölzenbein, D. Müller, Oniščenko, Fomenko, Lovčev, Pfaff, Tomaszewski, Ačimovič...).

Na niektorých častiach si vyložene zgustnete. Viete, že slávny Johan Cruyff si stihol zapáliť cigaretku aj pred semifinálovým zápasom ME? Viete, prečo Antonín Panenka ako jeden z mála nemal pri fotení sa s trofejou na sebe západonemecký dres? Ako to bolo v skutočnosti s rozhodnutím o penaltovom rozstrele? Pikantné sú aj spomienky Stanislava Terebu, na ME jediného akreditovaného fotografa z ČSSR o tom, aké problémy mal, keď tím v západonemeckých dresoch nafotil.

Súčasťou knihy, ktorá prináša množstvo doteraz neznámych faktov, je bohatá štatistická časť a časť, v ktorej sú profily zlatých medailistov. Cenná publikácia z vydavateľstva Sport Legal, ktorú napriek množstvu strán prečítate na jeden dych, by vo vašej knižnici nemala chýbať.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Zlatý Belehrad 1976 - Mojmír Staško, Tomáš Černák
Moc faktov - Hans Rosling, Ola Rosling, Anna Rosling Rönnlund
34,24 €
Ušetríte 4,66 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
350
Hmotnosť
960 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
SPORT legal
Rozmer
175×248 mm
ISBN
9788097205256
Naše katalógové číslo
241267

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

Jiří Koten
18.10.2018
Tato kniha je vynikající a připomene nám ty krásné a nezapomenutelné zápasy. Zajímavé a smutné je, že o tomto úspěchu se v Čechách mluví hlavně v souvislosti s Panenkovou penaltou (i když ta rozhodla), ale hrozně málo o dalších. Proto mi kniha udělala radost. Má mnoho fotografií, vzpomínek hráčů a je krásně vázaná. Děkuji za ni. Jedinou vadou bych viděl to, že v ní není fotografie hráčů v současné době při setkáních k výročí ME.
Čítaj viac
Andrej
8.8.2017
výborná....
Táto kniha ma šokovala! Vynikajúca. Netušil som, že sa toľko dá nájsť k majstrovstvám, čo boli pred 41 rokmi. Najlepšie sú tie spomienky po rokoch v nej. Túto knihu by mali čítať povinne na školách, aby deti vedeli, že sme mali štrnásť alebo pätnásť futbalových majstrov Európy, lebo všade si myslia, že v 76 vyhrali Czechs. O tejto knihe som nevedel, našiel som ju náhodou, keď som hľadal môjho miláčika Stevena Gerrarda - možno by sa mala spopularizovať lepšie.
Čítaj viac
Marek
27.8.2016
Názor čitateľa

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Kniha Zlatý Belehrad 1976 je výborná kniha, je to vlastne spomienka na získanie pohára majstra Európy 1976, kedy sme získali prvý a zatiaľ poslednýkrát zlaté medaily z Majstrovstiev Európy, alebo Majstrovstiev sveta vo futbale. Kniha je cenná i preto, že bola vydaná k presne 40 temu výročiu d získania spomenutých zlatých medailí i pohára Majstra sveta vo futbale. Boli tam cenné informácie o ceste k jej získaniu-od kvalifikácie, cez štvrťfinále, so ZSSR a potom na Majstrovstvách Európy zápas s Holandskom a finálový zápas s NSR. Dozvedel som sa tiež cenné informácie napr. ako to bolo pred poslednou penaltou Antonína Panenku a v neposlednom rade všetky informácie o hráčoch, aj o tréneroch, životopis, počet reprezentačných štartov.
Čítaj viac

Kúpte spolu
Zlatý Belehrad 1976 - Mojmír Staško, Tomáš Černák
Moc faktov - Hans Rosling, Ola Rosling, Anna Rosling Rönnlund
34,24 €
Ušetríte 4,66 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia