The Power Paradox - Dacher Keltner, Penguin Books, 2016

13,95 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
The Power Paradox - Dacher Keltner, Penguin Books, 2016
The Power Paradox - Dacher Keltner, Penguin Books, 2016

The Power Paradox

How We Gain and Lose Influence

A revolutionary rethinking of everything we know about power It shapes every interaction we have, whether we're trying to get a two-year-old to eat green vegetables or ask for a... Čítať viac

Vydavateľstvo
Penguin Books, 2016
Počet strán
208

A revolutionary rethinking of everything we know about power It shapes every interaction we have, whether we're trying to get a two-year-old to eat green vegetables or ask for a promotion at work. But how do we really gain power? ... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Angličtina
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Ďalšie knižné vydania (2)
The Power Paradox - Dacher Keltner, Penguin Books, 2017
Brožovaná väzba
Angličtina, 2017
Na sklade

12,95 €


Paradox moci - Dacher Keltner, Edice knihy Omega, 2016
Pevná väzba
Čeština, 2016
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

55 trpkých právd, ktoré ti osladia život - Dušan Kadlec, Motivation-Man, 2023

Viac o knihe

A revolutionary rethinking of everything we know about power It shapes every interaction we have, whether we're trying to get a two-year-old to eat green vegetables or ask for a promotion at work. But how do we really gain power? And what does it do to us? As renowned psychologist Dacher Keltner reveals, the new science of power shows that our Machiavellian view of status is wrong. Influence comes not to those who are ruthless, but to those with socially intelligence and empathy. Yet, ironically, the seductions of success lead us to lose those very qualities that made us powerful in the first place. Keltner draws on fascinating case studies to illuminate this 'power paradox', revealing how it shapes not just companies and elections but everyday relationships. As his myth-busting research shows, power - and powerlessness - distorts our behaviour, affecting whether or not we will have an affair, break the law, drive recklessly or find our purpose in life. In twenty original 'power principles', Keltner shows how we can retain power by maintaining a focus on others. By redefining power as the ability to do good, The Power Paradox turns everything we know about influence, status and inequality upside down.
Čítať viac

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,5 / 5

2 hodnotenia

0
1
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Viktor
Neoverený nákup
15.8.2020
Americká klasika
Dr. Keltner je známy vedec na poli skúmania tejto problematiky, urobil množstvo sociálno-psychologických výskumov. Kniha je písaná zrozumiteľnou rečou bestselleru, čo je jej výhoda i nevýhoda. Odborníci sa na ňu v tomto formáte ťažšie môžu odvolávať a laici budú postrádať hlbší vedecký kontext, ktorý im chýba. Určite stojí kniha za prečítanie a nenechá ľahostajným nikoho.
Zaujímavou je daná kniha tým, že sa snaží ponúknuť pozitívny pohľad na moc a oddeliť "absolútnu moc", ktorá chce zneužívať, od "trvalej moci" , ktorá chce budovať a vytvárať siete. V našich postsocialistických krajinách je táto pozitívna tendencia zatiaľ málo reflektovaná, nakoľko nemáme veľa príkladov pozitívnych "vodcov", skôr opačne. A tak nám kontext zneužitia moci príde realistickejší. V druhej časti knihy tomu ale Dacher už venuje patričnú pozornosť a to snahou i o neuropsychologický aspekt.
Čítať viac

„To jediné, na čo sa nevzťahuje pravidlo väčšiny, je ľudské svedomie.“