Knihy
E-knihy
5,31 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kniha tejto známej speváčky ľudových piesní a dlhoročnej rozhlasovej redaktorky je odrazom je vlastnej osobnosti. Laščiakovej kultivivaný, vrúcny a spontánny spevácky prejav citiť aj v textoch. Sú tam spomienky na rodnú Oravu, rodičov, detstvo....
V živom rozprávaní nájdeme nádherný príbeh jej otca, ktorý odišiel za prácou do Ameriky a vrátil sa na Slovensko ako Štefánikov legionár. Podstatnú časť knihy tvoria pohnuté ľudské osudy, jej prihody s ľudovými spevákmi, za ktorými chodila spočiatku ako študentka, neskôr ako rozhlasová redaktorka. Vždy išla k prameňon vzniku ľudových piesní. Plasticky opisuje ako vznikla slávna "svadobná odbierka".
Čitateľom predstavuje starobylé Slovensko a s jeho tradíciami a zamýšla sa nad večným posolstvomn ľudovej piesne. Autorka knihy jednoznačne určuje jej miesto v slovenskej pospolitosti v kontexte s našími ľudovými tradíciami. Kniha nám umožní spoznávať krásu krytú v ľudovom speve, teplo ľudských osudov a čaro dávnych čias.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Život s piesňou - Darina Laščiaková
Osudy slávnych zbojníkov - Ivan Szabó, Milan Stano
9,74 €
Ušetríte 0,22 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
120
Hmotnosť
240 g
Rok vydania
2005
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Štúdio humoru a satiry
Rozmer
135×205 mm
ISBN
8085451190
Naše katalógové číslo
23889

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,5 / 5

8 hodnotení

6
1
0
1
0

Pavol Schmidt
11.9.2016
Názor čitateľa
Zatiaľ najkrajšia kniha, akú som čítal. Kto má rád slovenské tradície, atmosféru zapadnutých dediniek... je to kniha akurát vhodná k takejto prechádzke.
Čítaj viac
Peter
9.7.2009
Názor čitateľa
Pri niektorých príbehoch sa mi tlačili slzy do oči. Ľahká, nenásilná kniha. Odporúčam hlavne Oravcom!
Čítaj viac
Miriam Gažová
13.9.2008
Život s piesňou
Publikácia, ktorú napísala Darinka Laščiaková prenesie čitateľa do minulosti a prinesioe pohľad na život našich predkov, ktorý bol prežitý hlboko v horách a mnohokrát veľmi ťažký. Zároveň v knihe nachádzame prierez života autorky, v ktorom poodhaľuje svoje detstvo, školské roky a cesty za ľudovou piesňou pre svoje relácie. Publikácia je písaná ľahkým rozprávačským štýlom, ktorý ju predurčuje širokej čiteteľskej verejnosti a taktiež všetkým vekovým kategóriám. Odporúčam.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Život s piesňou - Darina Laščiaková
Osudy slávnych zbojníkov - Ivan Szabó, Milan Stano
9,74 €
Ušetríte 0,22 €

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green