Už sa nebojím tmy - Helena Haraštová
Už sa nebojím tmy
7,99 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Už sa nebojím tmy

7 minút čítania
Vydavateľstvo
Albatros, 2016

Ďalšie formáty

Kniha
5,62 €

Bojíte sa tmy? Po prečítaní tejto knihy už strach mať nebudete! Je hlboká noc a chlapček Tomáško sa nečakane prebudí. Čo to vidí vo svojej izbičke? Je to strašidlo? Alebo len neškodné hračky? Táto nádherne ilustrovaná kniha je interaktívna – deti si...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Bojíte sa tmy? Po prečítaní tejto knihy už strach mať nebudete! Je hlboká noc a chlapček Tomáško sa nečakane prebudí. Čo to vidí vo svojej izbičke? Je to strašidlo? Alebo len neškodné hračky? Táto nádherne ilustrovaná kniha je interaktívna – deti si môžu na každej stránke „rozsvietiť“ a hneď uvidia, ktoré obyčajné predmety vyzerajú potme strašidelne. Kniha tak ponúka jedinečnú príležitosť pomôcť deťom, aby sa prestali báť tmy.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha Slovenský jazyk, 2016
7,99 €

Posielame do piatich dní

Kniha Český jazyk, 2018
-30 %
5,62 €

Posielame do piatich dní

Kniha Český jazyk, 2016

Vypredané

Ďalšie
Kúpte spolu
17,98 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
87 minút čítania
Väzba
pevná väzba
Rozmer
190×190 mm
Hmotnosť
342 g
ISBN
9788000042206
Rok vydania
2016
Vekové odporúčanie
3+
Naše katalógové číslo
238736
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Albatros

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,5 / 5

6 hodnotení

4
1
1
0
0

10

Nadšená knihomoľka, ktorá píše o knihách aj na Instagrame → @citam_citas

Lea Vasková
17.7.2020
Pomoc v boji so strachom z tmy
Výborná kniha pre všetky deti, ktoré majú strach z tmy. Kniha poukazuje na to, že všetky strachy, ktoré dieťa prežíva v obave z tmy, sú iba idealizované predstavy toho, čo nemôže vidieť. Krásne ilustrácie a posuvné obrázky ukážu každému dieťaťu, že sa v tme nemá čoho báť. Čítaj viac
Fantasy Svet.net
15.9.2016
Už sa nebojím tmy
Napriek tomu, že leporelo obsahuje iba 7 posuvných obrázkov, sprievodný text dopĺňajú informáciami nasiaknuté ilustrácie Jakuba Cenkla, ku ktorým sa môžu deti spoločne s rodičmi i pedagógmi stále vracať a objavovať nové skutočnosti, ktoré z úplne obyčajných vecí robia veci strašidelné. Inscenácia, po ktorej autorka knihy siahla, aktívne organizuje a rozkladá rôznorodé parametre obrazu, a to od zaostrenia a kompozície, cez výber uhlu záberu i postáv, po hru so svetlom či tieňom. Abstraktný jazyk vizuálnych komponentov vo vnútornej štruktúre obrazu umocňuje či už dynamiku prítomnej sekvencie, ako aj rôznych drobných scén, z ktorých sa výsledná ilustrácia pre dieťa skladá. Technický scenár vďaka tomu funguje prirodzene a od prvej strany zdôrazňuje a podčiarkuje takú informáciu, ktorú sa prítomný rozprávač (ukrytý niekde v úzadí) snaží detskému príjemcovi za výraznej pomoci rodiča alebo pedagóga odovzdať.

Expresívna typizačná kresba zjednodušuje prinášané informácie a napomáha príjemcovi vytvoriť si z nich tzv. priestorový dojem. Jednoduchý text zase zastáva úlohu logického dôsledku, ku ktorému sa má príjemca práve cez obraz buď sám, alebo pomocou druhého dekódovateľa dopracovať. Akcia vyvoláva reakciu a dieťa sa prirodzene zžíva so svojím prostredím, zbavuje sa zábran a, čo je najdôležitejšie, prestáva sa báť.

Interaktívna kniha Už sa nebojím tmy oplýva zmyslovosťou, konkrétnosťou, názornosťou, hravosťou, reálnosťou i fantastickosťou. Všetkými dôležitými atribútmi, ktoré detská kniha musí mať. Ak máte doma hrdinu, ktorý už dávno nemá dva roky a stále sa bojí tmy, kúpte mu rozprávkový návod Heleny Haraštovej, ktorý ho naučí poraziť nielen strašidlá v rohu jeho detskej izby. (Veronika Inglotová / Fantasy-svet.net)
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
17,98 €

„Knihy nemajú byť nábytkom, ktorý by ozdoboval byt, majú byť potravou, ktorá živí ducha.“

Petrarca