Knihy
E-knihy
23,73 €

Bežná cena Bežne 24,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do 11 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

S menom talianskeho maliara Carpofora Tencallu (1623-1685) z Bissone pri Luganskom jazere v švajčiarskom kantone Ticino, je spojený úctyhodný rad ranobarokových nástenných malieb. Okrem rodného Talianska a Švajčiarska plodný freskár pôsobil najmä v strednej Európe; s jeho charakteristickými dielami sa môžeme stretnúť na území dnešného Rakúska (vo Viedni, v Dolnom a Hornom Rakúsku, v Štajersku a Burgenlande), na Morave, v Bavorsku i na Slovensku.

Maľby pre Mikuláša IV. Pálffyho z r. 1655 na hrade Červený Kameň, chronologicky prvé Tencallovo dielo realizované na sever od Álp, boli prológom celej jeho neskoršej stredoeurópskej činnosti, zavŕšenej freskami Dómu sv. Štefana v Passau (1684). Jeho diela realizované brilantnou freskovou technikou tu okolo polovice 17. storočia nemali obdobu; tie z nich, ktoré sa zachovali v autentickom stave bez neskorších zásahov, aj po 360 rokoch prekvapujú žiarivým koloritom a jemným štetcovým rukopisom. Tencallove fresky v štukovej výzdobe niekdajších obytných a reprezentačných priestorov hradného paláca na Červenom Kameni sú dielami významnými i v stredoeurópskom meradle a reprezentujú to najkvalitnejšie, čo sa u nás z ranobarokovej vývinovej fázy výzdoby profánnych interiérov zachovalo.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Anjelský hrad v Karpatoch - Jozef Medvecký
Medzi Prahou a Norimbergom, Viedňou a Banskou Štiavnicou - Barbara Balážová
43,70 €
Ušetríte 2,15 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
190
Hmotnosť
990 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Societas historiae artium, Ústav dejín umenia SAV
Rozmer
215×260 mm
ISBN
9788097030445
Naše katalógové číslo
238334

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Alžbeta
24.3.2017
Názor čitateľa
Vizuálne príťažlivá odborná publikácia od jedného z najväčších odborníkov na (nielen) barokové maliarstvo na Slovensku. Kniha skvele doplní knihy o výtvarnom umení na Slovensku.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Anjelský hrad v Karpatoch - Jozef Medvecký
Medzi Prahou a Norimbergom, Viedňou a Banskou Štiavnicou - Barbara Balážová
43,70 €
Ušetríte 2,15 €

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth