Knihy
E-knihy
30,80 €

Bežná cena Bežne 31,90 €

Ušetríte 3%

Posielame do týždňa

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o produkte

K2 je druhou najvyššou horou na Zemi a rovnako tak si vyžiadala druhý najvyšší počet obetí. Za každých štyroch horlezcov, ktorí dosiahli vrchol hory, zaplatí jeden človek životom... Hora naviac ešte nikdy nebola zdolaná v zime. Váš tím teraz stojí v jej tieni pripravený na výstup pre slávu a česť. Až príliš dobre si uvedomujete nebezpečenstvo K2.
Extrémne počasie s častými a smrtiacimi búrkami, exponované, strmé a zložité trasy, nedostatok kyslíku - to je len časť úkladov tejto hory, ktoré vás čakajú cestou na jej vrchol. Bude to tvrdá skúška vašich lezeckých schopností. Budete sa snažiť oklamať záludne sa meniace počasie a stále sa starať o dostatočnú aklimatizáciu vašich horolezcov.
Nesmiete ale príliš váhať, lebo ďalšie tímy sú pripravené zdolať horu ako prví! V hre riadite dvojicu horolezcov, ktorí súperia s inými tímami v snahe dosiahnuť vrchol hory a prežiť do konca 18-dňovej expedície. Pomocou kariet pohybujete svojimi horolezcami po hernej ploche, čím vyššie sa daný horolezec dostane, tým viac víťazných bodov získa na konci hry. S rastúcou nadmorskou výškou však treba dávať pozor na úroveň aklimatizácie. Ak poklasne pod honotu 1, vyčerpaný horolezec zomrie a hráč nedostane víťazné body, ktoré tento horolezec získal.
Preto sú takými dôležitými prvkami hry výber vhodnej cesty, optimálne rozmiestnenie stanov a sledovanie počasia, ktoré výrazným spôsobom ovplyvňuje náročnosť výstupu.Obsah hry: 1 obojstranný herný plán, 12 dielikov počasia (6x leto, 6x zima), 20 figúrok horolezcov, 10 stanov, 5 doštičiek stupnice aklimatizácie, 10 ukazovateľov aklimatizácie, 90 kariet ( 5 sád po 18 kartách), 1 ukazovateľ počasia, 1 žetón začínajúceho hráča, 20 žetónov rizika, 5 kariet záchrany, pravidlá (SK, CZ)
Čítaj viac
Kúpte spolu
K2 - Adam Kałuża
Everest - Baltasar Kormákur
34,79 €
Ušetríte 3,10 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Rozmery krabice
292×294 mm
Katalógové číslo výrobcu
1818
Naše katalógové číslo
237098

Recenzie

Ako sa vám páčila hra?

Čítaj viac
Kúpte spolu
K2 - Adam Kałuża
Everest - Baltasar Kormákur
34,79 €
Ušetríte 3,10 €

„Niektoré knihy treba ochutnať, iné zhltnúť a pár ich je takých, ktoré treba vychutnať.“

Francis Bacon