The Wrath and the Dawn - Renee Ahdieh
The Wrath and the Dawn
9,50 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
9,50 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

A sumptuous and epically told love story inspired by "A Thousand and One Nights" Every dawn brings horror to a different family in a land ruled by a killer. Khalid, the eighteen-year-old Caliph of Khorasan, takes a new bride each night only to have her executed at sunrise. So it is a suspicious surprise when sixteen-year-old Shahrzad volunteers to marry Khalid. But she does so with a clever plan to stay alive and exact revenge on the Caliph for the murder of her best friend and countless other girls. Shazi s wit and will, indeed, get her through to the dawn that no others have seen, but with a catch . . . she s falling in love with the very boy who killed her dearest friend. She discovers that the murderous boy-king is not all that he seems and neither are the deaths of so many girls. Shazi is determined to uncover the reason for the murders and to break the cycle once and for all.
Čítaj viac
Kúpte spolu
28,40 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
432
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
137×203 mm
Hmotnosť
370 g
ISBN
9780147513854
Rok vydania
2016
Naše katalógové číslo
236884
Jazyk
anglický
1. diel série
The Wrath and the Dawn
Vydavateľstvo
Penguin Books

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

3 hodnotenia

2
1
0
0
0

13
The Desert Spear - Peter V. Brett
Práve čítam
The Desert Spear

Na knihách považujem za absolútne fascinujúce to, že ku každému človeku prehovárajú inak. Je len na nás, čo si z nej odnesieme. Sme rozdielny, máme rôzne preferencie a názory, preto je absolútne v poriadku, že čo sa páči jednému, nemusí sa páčiť niekomu inému. A práve to je to, čo robí knihy takými fantastickými. Každá kniha si nájde svojho čitateľa, a každý čitateľ si nájde svoju knihu, ktorú bude milovať. Môj systém hodnotenia nemá žiadnu hlbšiu logiku :D Prečítané knihy hodnotím iba na základe pocitov, ktoré vo mne zanechali. 5* - Absolútne fantastické! Rozhodne odporúčam. 4* - Veľká spokojnosť, aj keď niečo by som vytkla. 3* - V podstave OK. 2* - Trošku slabšie/ nie moja šálka kávy. 1* - Chcem naspäť svoj čas!!

Eva Svítková
20.11.2019
The Wrath and the Dawn
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Keď som knihu začala čítať, nevedela som o nej absolútne nič. Musím povedať, že som na začiatku bola poriadne zmätená. Nevedela som, kto je kto a o kom sa rozprávajú, ale čoskoro som si uvedomila, že mám dočinenia s retellingom Tisíc a jednej noci a ten príbeh milujem!

Niektorí ho volajú "boy-king" a "madman", iní zasa "murderer", "monster" pre to, čo robí. Každé ráno, za svitania, v jeho paláci zomrie jedno mladé dievča. Jedno dievča pre každé svitanie. A tu prichádza Shahrazad. Dobrovoľne príde do paláca aby sa stala novou manželkou tohto vraha. Je odhodlaná prežiť a zabiť netvora, ktorý už spôsobil toľko bolesti a nešťastia.

"He was stronger than she was. Of that, there was no doubt. She could not best him physically.
But I´m not here to fight. I´m here to win."

Shahrazad je veľmi silnou ženskou postavou. Povie všetko, čo chce povedať, ale veľmi vtipným a vynaliezavým spôsobom, takže ju nikto nemôže obviniť z drzosti. Namiesto toho, vždy, keď prehovorí, ľudí to pobaví. Khalid, na druhej strane, je tichý, rozvážny, jeho slová sú múdre. Na prvý pohľad pôsobí chladne, bezcitne a kruto, ale jeho srdce je plné citov. Chémia medzi mini sa nedala poprieť. Looved it sooo much! :)

"Aren´t you scared, Shahrazad?" he asked, so quietly she almost missed it.
"Do you want me to be scared, sayyidi?"
"No, I want you to be honest."
Shahrazad smiled. "But how would you know if I were lying, sayyidi?"
"Because you are not a gifted liar. You only think yourself to be."

Páčil sa mi tiež spôsob, akým mu Shahrazad rozprávala príbehy. Každým príbehom vyjadrila svoj postoj a chcela nimi Khalidovi niečo povedať. A keď neskôr začne Khalid odhaľovať, čo skutočne cíti... nemohla som si pomôcť a len som sa usmievala :)
Obľúbila som si tiež jej komornú, Despinu. Je to taký vetroplach, je otvorená a zhovorčivá, chce sa baviť. Je tiež veľmi všímavá, nič jej neunikne.
Tiež musím veľmi vyzdvihnúť to, že vzťahy medzi postavami sa vyvíjali pomaly. Najskôr tu bola úcta, rešpekt a pochopenie a neskôr aj dohováranie sa bez slov.

"The boy-king bowed low before his calipha, with a hand to his forehead. As he straightened, he shifted his palm over his heart and walked away."

Takže krátke zhrnutie na záver. Na tejto knihe sa mi páčilo absolútne všetko! Atmosféra príbehu bola úžasná, postavy boli fantastické a jednotlivé vzťahy boli vykreslené perfektne.
Čítaj viac
Daniela Legátová
10.11.2016
Otázka
Je to skvelá kniha ktorú odporúčam každému si prečítať. Je to niečo na spôsob Tisíc a jednej noci. A je tam jedno z najkrajších vyznaní lásky aké som kedy čítala.

A mám otázku: Dá sa táto kniha u vás objednať v tej pôvodnej verzii z červenou obálkou ako má napr. český preklad? Rada by som ju potom objednala lebo je nádherný kúsok do knižnice. Ďakujem za odpoveď.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
28,40 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“