Knihy
E-knihy

Sociálna inteligencia

team of authors
4,7
O komparativní politologii a současné české politice - Michal Kubát, Tomáš Lebeda a kolektív
Zatížení hráče v utkání - Vladimír Süss, Martin Tůma a kolektív
Komparace názorů a postojů české veřejnosti k životosprávě, pohybovým aktivitám a sportu - Petr Jansa a kolektiv
Európa, 2010
Okamžitý download
PDF
Vydavateľstvo
Európa, 2010

Aký rozdiel je medzi prirodzeným (intuitívnym) a formálno-logickým usudzovaním? Sú všetky logické chyby zlé? Aké postupy (heuristiky) používa intuitívne usudzovanie? Prečo sú hybnou silou rozvoja intelektu sociálne vzťahy?

Čítaj viac

6,95 €

Bežná cena Bežne 9,99 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Aký rozdiel je medzi prirodzeným (intuitívnym) a formálno-logickým usudzovaním? Sú všetky logické chyby zlé? Aké postupy (heuristiky) používa intuitívne usudzovanie? Prečo sú hybnou silou rozvoja intelektu sociálne vzťahy? Aké komunikačné riziká sú spojené s informáciami získanými prostredníctvom svedectva? Na základe čoho vieme odhadnúť, čo sa deje v mysli iného? Prečo sa etnické klasifikácie zásadne líšia od iných sociálnych klasifikácií, napríklad profesijných či športových?
Práve na tieto otázky hľadajú odpovede autori knihy Sociálna inteligencia. Prvú časť knihy tvoria preklady prác renomovaných zahraničných autorov (D. Kahneman, G. Gigerenzer, N. Humphrey a D. Sperber). Druhá časť knihy obsahuje príspevky domácich autorov (J. Bašnáková, M. Filko, M. Kanovský, V. Kvasnička, E. Pauková, J. Pospíchal a J. Rybár).
Sme presvedčení, že kniha môže pomôcť vedeckým pracovníkom a študentom počítačovej vedy, psychológie, antropológie, ekonómie a ďalších prírodných a sociálnych vied zorientovať sa v danej oblasti. Dúfame, že poslúži aj všetkým, ktorí sa chcú bližšie oboznámiť so súvislosťami medzi intuitívnym usudzovaním a sociálnou inteligenciou.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Sociálna inteligencia - Daniel Kahneman a kolektív
Černobyľská modlitba - Svetlana Alexijevič
14,94 €
Ušetríte 7,04 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
208
Vydavateľstvo
Európa
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
236435
Rok vydania
2010

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

3,5 / 5

2 hodnotenia

0
1
1
0
0

Michal
16.8.2016
hodnotenie
Ak by som knihu mal ohodnotiť jedným slovom poviem komplikovaná. Veľa cudzích slov, ktoré podľa mňa väčšina populácie nepozná a tým sa vytráca čaro z nových faktov.
Čítaj viac
Markéta
29.10.2017
Ano, naprosto souhlasím s Michalem. Spousta cizích slov , díky kterým mi uniká základní očekávání - sdělení nových informací v oblasti sociální inteligence. Čtu ji podruhé a NENÍ TO LEPŠÍ ????. Tuto knihu mám doporučenou jako stěžejní zdroj pro svoji diplomovou práci, zatím netuším, jaké informace mi má poskytnout. Všem úspěšnějším gratuluji ????.
Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Sociálna inteligencia - Daniel Kahneman a kolektív
Černobyľská modlitba - Svetlana Alexijevič
14,94 €
Ušetríte 7,04 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“