Malý strom - Forrest Carter
Malý strom
9,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Malý strom

Artforum, 2016
2-3 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Artforum, 2016

Ďalšie formáty

E-kniha
7,50 €

V príbehoch indiánskeho chlapca Malého stroma, jeho dedka a babičky objavíme nielen ich zaujímavý pohľad na svet, ich reálie a ich život, ale hlavne seba samých. Nesmierne dobrá kniha pre dospelých, ktorú môžu čítať ešte ako deti...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

9,90 €

Vypredané, je však dostupné ako e‑kniha.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

V príbehoch indiánskeho chlapca Malého stroma, jeho dedka a babičky objavíme nielen ich zaujímavý pohľad na svet, ich reálie a ich život, ale hlavne seba samých. Nesmierne dobrá kniha pre dospelých, ktorú môžu čítať ešte ako deti.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha 2016

Vypredané

Kniha 2006

Vypredané

E-knihy a audioknihy

E-kniha 2016
EPUB
MOBI
7,50 €

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
174
Hmotnosť
328 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Artforum
Rozmer
135×215 mm
ISBN
9788081501333
Naše katalógové číslo
236043

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,9 / 5

134 hodnotení

119
12
2
1
0

Monika Krajčiová
18.10.2020
Kniha skromná rozsahom, ale veľká svojím obsahom
Overený nákup
Existujú knihy o ktorých budete ešte dlho premýšľať. Tak ako aj o tejto knihe. Aj keď je malá, prinúti Vás zastaviť sa a zamyslieť sa. Myšlienky Vám nedovolia pokračovať pokiaľ sa nezamyslíte nad tým, čo ste si práve prečítali. Učiť Vás bude chlapec , Malý strom, ktorý Vám ukáže tú najčitejšiu lásku k prírode, ku svojím koreňom a k svojmu okoliu. A to, aké je dôležité, aby sme mali okolo seba ľudí, ktorí dokážu nesierne bohatstvo múdrosti odovzdať ďalším generáciám tak, ako to jemu odovzdali jeho starí rodičia. Čítaj viac
-paly-
27.9.2020
určite odporúčam, text na poslednej strane úplne vystihuje obsah knihy = že ku šťastiu a spokojnému životu stačí oveľa menej ako nám tvrdí "dnešná doba"
... príjemné čítanie a zastavenie sa v uponáhľanom čase materializmu,
... krásny príbeh, ktorý pomôže čitateľovi uvedomiť si, ako žije/me
Čítaj viac
Ľuba Sýkorová
12.9.2020
Malý Strom
Prekrásna kniha, ktorú som si "šetrila", aby mi jej čítanie čo najdlhšie vydržalo - večer iba jednu kapitolu a dosť. Úžasné spojenie človeka s prírodou, so zvieratami, s vtákmi..., človeka s človekom.
Veľmi sa mi páčil spôsob výchovy malého chlapca starými rodičmi - napríklad aj v ťažkej situácii nechať dieťa, aby sa rozhodlo samo - to sa dnes už nevidí. Alebo len veľmi zriedka. Rodičia sú schopní rozhodovať za dieťa oveľa dlhšie, než je potrebné (a to nespomínam takých rodičov, ktorí až do smrti vedia najlepšie, čo je dobré pre ich deti, ktoré už majú vlastné deti. Čo je tragédia).
Odznelo tam veľa múdrostí, mnohé z nich si zapamätám navždy. Každému vrelo odporúčam prečítať.
Čítaj viac
5
23.8.2020
Malá veľká kniha
Overený nákup
Ako prvá vec, mi sadol štýl, ktorým autor píše. Nie je to veľmi štylisticky zložité ani priveľmi jednoduché. Pre mňa tak akurát, aby sa mi to dobre čítalo. Hneď druhé, čo ma oslovilo sú nádherné opisy prírody, ktoré vás sprevádzajú celou knihou.

Táto kniha, ma dokázala nahlas rozosmiať, ale aj rozplakať ( najmä koniec ). Príbeh je o živote a príhodách indiánskeho chlapca Malého stroma, ktorého sa po smrti rodičov ujmú starí rodičia. Príbeh o radosti, smútku, strate, súžití s prírodou a živote ma chytil za srdce.

Povedala by som, že je to taká malá, veľká knižka. Malá rozsahom, veľká obsahom. Aj keď, je z tých tenších, nie je to jednohubka. Je popretkávaná životnými múdrosťami, ktoré ma neraz primäli zatvoriť knihu a rozmýšľať. Myslím si, že je vhodná ako aj pre mladšieho čitateľa, tak aj pre staršieho. A už teraz viem, že som ju nečítala naposledy.
Čítaj viac
5
AllatRa - Anastasia Novych
Práve čítam
AllatRa

... keby čmeliak vedel, že nemôže lietať, tak by nelietal ..

De Va
10.8.2020
... to je tak čistá, úprimná, hlboká knižka!
ide z nej istá ľahkosť bytia, pri ktorej sa aj usmievate a aj sa vám tlačia slzy do oči... miestami pociťujete smútok, ale potom si uvedomíte, že vôbec nie je namieste disponovať takou emóciu... krásna spätosť a prepojenie s prírodou.. ponímanie lásky na tak jemnocitnej úrovni, bez veľkých slov/gést.. naopak - tie malé detaily, počiny, sú prejavy tak hlbokej lásky - lásky, ktorá je večná aj za hranicami toho pominuteľného bytia!
Čítaj viac
11
Z letopisů Angrie - Charlotte Brontë
Práve čítam
Z letopisů Angrie

Prečítam všetko čo si ku mne nájde cestu. :-) Okrem kníh sa vo voľnom čase sa venujem bylinkám a prírodnej terapii.

Silvia Jágriková
26.2.2020
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Kniha, ktorá je plná múdrosti indiánov z kmeňa Čerokí. Zvedavý indiánsky chlapec - Malý Strom - vyrastá v horách so starými rodičmi. Učia ho ako žiť v súlade s prírodou, prejavovať jej vďaku a ako mať úctu ku každému živému tvorovi. Tiež že smrť je súčasťou života, ktorú treba prijať, aj keď sme plní smútku, pretože jedného dňa sa všetci stretneme. Láskavý pohľad na svet z detskej perspektívy je úžasný, až máte časťami pocit, že vy sami ste ešte len malým stromom... Krásna dojímavá kniha. Veľmi obohacujúca. Nedala sa mi prečítať na jeden hlt, lebo niektoré riadky som v sebe musela nechať doznieť. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Nikdy nesúď knihu podľa filmu.“

J.W. Eagan