Knihy
E-knihy

Hormón blízkosti

Vydavateľstvo
Vydavateľstvo F, 2016

Kniha Hormón blízkosti ponúka vzrušujúci fyziologický pohľad na témy intimity a vzťahov. Hormón blízkosti, oxytocín, nám poskytuje pocit pohody a mieru, ale tiež vytvára a posilňuje vzťahy počas našich životov. Kerstin Uvnäs Moberg, autorka...

Čítaj viac

12,39 €

Bežná cena Bežne 13,00 €

Ušetríte 5%

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

12,39 €

Viac o knihe

Kniha Hormón blízkosti ponúka vzrušujúci fyziologický pohľad na témy intimity a vzťahov. Hormón blízkosti, oxytocín, nám poskytuje pocit pohody a mieru, ale tiež vytvára
a posilňuje vzťahy počas našich životov. Kerstin Uvnäs Moberg, autorka priekopníckého Faktoru oxytocín, popisuje na základe svojho výskumu dôležitosť oxytocínu pre vytvorenie spojenia medzi rodičmi a deťmi, pre lásku a priateľstvo, ako aj pre vyššiu mieru dôvery v našej spoločnosti.

Autorka tvrdí, že oxytocín hrá kľúčovú rolu v našej schopnosti socializovať sa, zažívať bezpečie a pokoj, dobre pracovať a byť zdraví. Skúma účinky oxytocínu v tehotenstve, procese pôrodu a laktácie, a venuje sa i úlohe oxytocínu vo vzťahu medzi matkou a dieťaťom a jeho dlhodobým prospešným efektom.

Oxytocín má významnú úlohu aj vo vzťahoch v dospelosti. Vytvára puto medzi milencami a stimuluje sociálne interakcie, ktoré nám umožňujú vznik priateľstiev a prácu v skupinách. Pocit dôvery, navodený oxytocínom, nám umožňuje veriť aj neznámym ľuďom a zodpovedá za tzv. fenomén duly (viac viď v knihe). Kniha sa venuje aj vzťahu medzi potravou a pocitom blízkosti, a dozvieme sa z nej, ako nám môže hormón blízkosti ponúknuť kľúč k dobrému zdraviu a dlhému životu.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Hormón blízkosti - Kerstin Uvnas Moberg
Harmonické partnerstvo - Janka Kučerová
29,73 €
Ušetríte 1,47 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
172
Hmotnosť
150 g
Rok vydania
2016
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo F
Rozmer
148×210 mm
ISBN
9788088952886
Naše katalógové číslo
235907

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,5 / 5

2 hodnotenia

1
1
0
0
0

MP
7.5.2016
VYNIKAJÚCE
Švédska svetová autorita na hormón oxitocín pútavo vysvetľuje, čo všetko znamená blízkosť medzi ľuďmi (láska, teplé dotyky, vrelé a empatické vzťahy, príjemné masáže, spoluprežívanie kultúrnych udalostí a mnoho iných vecí). Autorka s ľahkosťou odstraňuje racionálne pochybnosti o tom, že blízkosť pôsobí naozaj dlhodobo a blahodárne. Nielen na toho, kto blízkosť prijíma, ale aj na toho, kto ju poskytuje. Kniha poukazuje na množstvo štúdií ktoré spoľahlivo preukázali, že práve oxitocín sa významne podieľa na tom, či budeme zdraví a či dokážeme viesť mierumilovný život. Kniha pozostáva z krátkych kapitol, ktoré sa ľahko čítajú. Vzácne poznatky o tomto zázračnom hormóne blízkosti využije nielen odborná verejnosť, ale aj rodičia, učitelia atď. Srdečná vďaka Vydavateľstvu F za vydanie tejto výnimočnej knihy!
Čítaj viac
Júlia Handlovičová
Júlia Handlovičová
7.9.2016
Názor čitateľa
chybicka se vloudila - oxytocin :)
Čítaj viac

Kúpte spolu
Hormón blízkosti - Kerstin Uvnas Moberg
Harmonické partnerstvo - Janka Kučerová
29,73 €
Ušetríte 1,47 €

„Kompilátor je autor kníh z cudzích citátov, aforista je autor citátov z cudzích kníh.“

Wiesław Brudziňski