Knihy
E-knihy

Spevník - Najkrajšie ľudové piesne

Perfekt, 2015
Okamžitý download
PDF
Vydavateľstvo
Perfekt, 2015

Ľudová pieseň je náš verný sprievodca životom a hoci sa jej v súčasnosti možno nevenuje toľko pozornosti, akú by si zaslúžila, ľudová pieseň žije s nami od narodenia a sprevádza nás až po hrob. Nezaobíde sa bez nej takmer žiadna...

Čítaj viac

8,50 €

Bežná cena Bežne 12,10 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Ľudová pieseň je náš verný sprievodca životom a hoci sa jej v súčasnosti možno nevenuje toľko pozornosti, akú by si zaslúžila, ľudová pieseň žije s nami od narodenia a sprevádza nás až po hrob. Nezaobíde sa bez nej takmer žiadna svadba, rodinné stretnutia, priateľské posedenia či oslavy. Nájdeme ju všade tam, kde môže potešiť dušu, pohladiť ju, ak smúti, vliať novú energiu, vniesť dobrú náladu.

Po veľkom úspechu prevého spevníka ľudových piesní, ktoré ponúklo vydavateľstvo Perfekt širokej verejnosti, vychádza ďalší výber najkrajších ľudových piesní z bohatého dedičstva našich predkov. Vybrať bolo veľmi ťažké, lebo čo pieseň, to zhudobnená krása a objektívnych kritérií niet.

Aj túto zbierku ľudových piesní hudobne pripravil známy slovenský skladateľ, interpret, multiinštrumentalista, organizátor hudobného života a milovník hudby Bernard Herstek. Jeho, takpovediac, životným dielom bolo založenie a dlhoročné vedenie detského speváckeho súboru Prešovčatá, ktorý dlhé roky obohacoval domácu hudobnú scénu a propagoval našu hudbu aj v zahraničí.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Spevník - Najkrajšie ľudové piesne - Bernard Herstek
Chlapec pri dverách - Alex Dahl
15,95 €
Ušetríte 11,05 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
240
Vydavateľstvo
Perfekt
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
232442
Rok vydania
2015
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

2,7 / 5

3 hodnotenia

1
0
0
1
1

renkap
14.10.2018
Super
Pekná kniha - výber slovenských ľudových piesní aj s textami a notami a čo je najlepšie, nechýbajú ani písmenkové akordy pre akordeón alebo gitaru. Škoda, že ju nemajú aj v kníhkupectvách.Odporúčam.
Čítaj viac
Matúš Tabačko
1.9.2015
Spevník
Opäť sa vydal spevník, ktorého autor nemá páru o dialekte, teda ako ho správne zapísať, je to dosť neodborné a keď som mal tú možnosť si ho prelistovať v kníhkupectve tak mi z toho bolo do smiechu, je to veľký rozdiel keď zapíšem text v spisovnej slovenčine a potom v nárečí, kde platí doslova "píš ako počuješ", ešte pred vydaním sa mal poradiť s nejakým etnológom
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Spevník - Najkrajšie ľudové piesne - Bernard Herstek
Chlapec pri dverách - Alex Dahl
15,95 €
Ušetríte 11,05 €

„Dobrá kniha nemá koniec.“

R. D. Cumming