Kníhkupectvá zatvorené, ale web je otvorený :)
150.000 titulov v ponuke a bezpečné doručenie. Dávajte na seba pozor. Viac info
Matematika pre druhákov - Miroslav Belic, Janka Striežovská
Matematika pre druhákov
4,95 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy
4,95 €

Na sklade, posielame ihneď

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Pracovný zošit pre 2. ročník ZŠ, alternatívny odporúčaný pracovný zošit z matematiky pre 2. ročník ZŠ.
  • Druhá časť dvojdielneho pracovného zošita patrí do série učebných textov Matematika pre druhákov a je spracovaná podľa požiadaviek iŠVP v plnom rozsahu. Nadväzuje na prvú časť a je obsahovo i funkčne identicky spracovaná.
  • Obsah a spracovanie reflektuje požiadavky slovenských učiteľov na osvedčené tradície vyučovania matematiky.
  • Metodicky i didakticky prináša moderné postupy a stratégie budovania obsahu vzdelávania s ohľadom na požiadavky cieľov predmetu, jeho obsahu a všeobecných požiadaviek iŠVP.
  • Učivo je spracované na základe dlhodobých učiteľských skúseností s rôznymi skupinami žiakov. Úlohy v učebnici a v pracovných zošitoch predstavujú databázu, ktorá je vhodná na zvládnutie geometrického a algebrického problému, pričom rešpektuje podmienky slovenských škôl.
  • Obsah ponúka stálu štruktúru, je logicky zoradený a rozložený na celý školský rok. Učivo je rozdelené na aritmetickú a geometrickú časť a umožňuje tak jednotlivé okruhy preberať oddelene. V aplikačných úlohách sa však učivo aritmetiky a geometrie prepája tak, ako v reálnom živote. Spracovanie jednotlivých strán je vhodné na diferencovanú prácu a ponúka okrem základných úloh aj úlohy pre žiakov s matematicky rozvinutejšími predstavami a pre žiakov, ktorí potrebujú viac podnetov na zvládnutie základného učiva.
  • Druhá časť obsahuje viac úloh zameraných na aplikáciu získaných matematických poznatkov pri riešení problémov, ktoré sú podobné reálnym situáciám. Obsahuje aj úlohy na prípravu zvládnutia testovania v 5. ročníku.
  • Úvod nadväzuje na témy, ktorými sa uzatvára prvá časť (v aritmetike i v geometrii). Žiaci pracujú s oborom čísel do 100. Priebežne sa venujú témam a úlohám, ktoré im pomáhajú zvládnuť počítanie s prechodom i bez prechodu cez základ 10 a číslam do 100; riešia rôzne typy slovných a problémových úloh vychádzajúcich z reálneho života. Pre splnenie požiadaviek národného štandardu finančnej gramotnosti na úrovni primeranej veku sa opakujú úlohy na rozvíjanie finančnej gramotnosti. Obsahuje divergentné úlohy, ktoré vedú žiakov k uvažovaniu rôznymi spôsobmi, k hľadaniu viacerých riešení, k vyhodnocovaniu a konfrontácii s predpokladmi na úrovni primeranej veku. Spoznávajú rôzne spôsoby a možnosti riešenia úloh. Skúšajú ich a následne sú vedení k tomu, aby využívali tie postupy, ktoré najlepšie vyhovujú ich spôsobu rozmýšľania. Priebežne zaradené úlohy vedú k splneniu obsahového a výkonového štandardu v okruhu Riešenia aplikačných úloh a rozvíjajú špecifické matematické myslenie. Geometrická časť rozvíja schopnosť merania. Žiaci spoznávajú jednotky dĺžky, získavajú predstavu o základných vlastnostiach trojuholníkov a mnohouholníkov. Nadobúdajú zručnosti v rysovaní a dodržiavaní pravidiel rysovania.
  • Základné témy budujú matematické predstavy tak, aby na konci druhého ročníka žiaci zvládali požiadavky obsahového a výkonového štandardu iŠVP. Pomôckou pre učiteľa sú strany na overenie vedomostí, ktorými môže rýchlo zistiť priebežný stav a pripraviť si overovací test presne podľa požiadaviek triedy a prebraného obsahu. V druhej časti sú zaradené aj rôzne tematické strany a problémové úlohy, ktoré možno pomerne rýchlo vyriešiť, alebo sa k nim v prípade záujmu možno vrátiť a riešiť nové kontexty a súvislosti.
  • Druhá časť obsahuje aj 8 strán doplnkových tém, ktoré možno využiť ako podklady na tematické a projektové vyučovanie.
  • Titul nadväzuje na sériu učebných textov Matematika pre prvákov. Postupne vytvoria sériu učebných textov z matematiky pre primárne vzdelávanie podľa požiadaviek iŠVP. Jednotlivé ročníky na seba nadväzujú obsahovo i koncepčne. Séria systematicky pripravuje na úplné zvládnutie požiadaviek iŠVP. Reaguje na požiadavky moderného vyučovania matematiky aplikované do slovenských škôl a na prípravu na TESTOVANIE 5.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Matematika pre druhákov - Miroslav Belic, Janka Striežovská
Najkrajšie slovenské rozprávky - Pavol Dobšinský, Martin Benka (ilustrátor)
24,94 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
88
Hmotnosť
245 g
Rok vydania
2016
Väzba
šitá väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Aitec
Rozmer
210×297 mm
ISBN
9788081461149
Naše katalógové číslo
230590

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?


Peter Herega
21.2.2020
Matematika
Užitočná. Kúpila som si ju naviac aby moja dcéra si precvičovala matematiku, ktorú preberali resp. budú preberať na hodine matematiky. Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Matematika pre druhákov - Miroslav Belic, Janka Striežovská
Najkrajšie slovenské rozprávky - Pavol Dobšinský, Martin Benka (ilustrátor)
24,94 €

„Izba bez kníh je ako telo bez duše.“

Marcus Tullius Cicero