Knihy
E-knihy

Tajomstvo Pembrooke Parku

Julie Klassen
Ladies of Ivy Cottage (v slovenskom jazyku) - Julie Klassen
Slúžka z Fairbourne Hall - Julie Klassen
Tajomstvo Pembrooke Parku - Julie Klassen

má rada všetko, čo súvisí s Janou Eyrovou a Jane Austenovou. Po šestnástich rokoch práce vo vydavateľstve sa Julie dala na vlastnú spisovateľskú dráhu. Tri z jej kníh (The Maid of Fairbourne Hall, The Girl in the Gatehouse a The Silent Governess) získali ocenenie Christy Award za historický...

i527.net, 2016
6-7 hodín čítania
Vydavateľstvo
i527.net, 2016

Abigail Fosterová je praktickou dcérou. Bojí sa, že skončí ako stará panna najmä preto, že má malé veno a, ako sa zdá, jediný muž, o ktorom si myslela, že by sa s ňou mohol oženiť, sa zamiluje do jej mladšej pôvabnejšej sestry...

Čítaj viac

12,49 €

Bežná cena Bežne 12,90 €

Ušetríte 3%

Posielame do šiestich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Dostupné aj v zaujímavej kolekcii za výhodnú cenu!


Abigail Fosterová je praktickou dcérou. Bojí sa, že skončí ako stará panna najmä preto, že má malé veno a, ako sa zdá, jediný muž, o ktorom si myslela, že by sa s ňou mohol oženiť, sa zamiluje do jej mladšej pôvabnejšej sestry. Keď rodina čelí finančnému bankrotu, Abigail a jej otec hľadajú primeranejšie ubytovanie. Vtedy prichádza neznámy právnik so zarážajúcou ponukou: užívať odľahlé panské sídlo, ktoré už osemnásť rokov stojí opustené. Fosterovci odcestujú do veľkolepého Pembrooke Parku, ktoré s hrôzou nachádzajú tak, ako ho jeho predchádzajúci obyvatelia náhle opustili: dná šálok pokryté zaschnutým čajom, moľami prežrané šatstvo v skriniach, domček pre bábiky rozložený uprostred hry... Privíta ich atraktívny miestny kaplán, ale hoci sa zdá, že on aj jeho rodina poznajú minulosť sídla, jediná informácia, ktorú im poskytnú, je strohé varovanie: Majte sa na pozore pred cudzincami, ktorých do Pembrooke Parku prilákajú reči o tajnej izbe plnej pokladov.

To Abigail zaujme. V nádeji na obnovu rodinných financií – a svojho vena – Abigail pátra po údajnom poklade. Desivé zvuky v noci a stopy v prachu však prezradia, že nie je jediná, kto tajne prehľadáva dom. Nato Abigail začína dostávať anonymné listy s kľúčom k tajnej izbe a prekvapujúcim odhalením z minulosti. Keď Pembrooke Park navštívia starí priatelia a noví nepriatelia, tajomstvá vychádzajú na svetlo sveta. Nájde Abigail poklad a lásku, ktorú hľadá... alebo veľmi reálne nebezpečenstvo?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Tajomstvo Pembrooke Parku - Julie Klassen
Slúžka z Fairbourne Hall - Julie Klassen
23,65 €
Ušetríte 1,75 €

Recenzie, kritiky

Pozoruhodný príbeh s množstvom nepredvídateľných zvratov.
CBA Retailers + Resources

Lahôdka pre tých (čitateľov), ktorí chcú mať svoju historickú romantiku servírovanú so štedrou dávkou tajomstva.
Booklist

(Klassenovej) tvorba priťahuje každého, kto hľadá pútavé ľúbostné romány z regentského obdobia.
RT Book Reviews

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Secret of Pembrooke Park
Rozmer
130×205 mm
ISBN
9788089822034
Naše katalógové číslo
230397
Počet strán
456
Hmotnosť
353 g
Rok vydania
2016
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
i527.net

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

34 hodnotení

28
4
1
1
0

Veve
24.3.2019
Zvlastna romanca
Asi dva týždne mi trvalo, kým som sa do knihy vôbec začítala, stále som ju odkladala. A potom prišlo mierne sklamanie, keď som zistila, že v knihe, ktorá patrí do romantickej beletrie, tvorí romantická zapletka len akúsi doplnkovu dejovu liniu. Cele sa to tocilo okolo toho "tajomstva"... čo by nebolo zlé, keby to bolo dostatočne vyvážené romantikou. Ale tri romanticke sceny pri takmer 450 stranovej strane je pre mňa naozaj málo.
Čítaj viac
Maria
27.2.2019
Vynikajúca kniha
Prečítala som ju veľmi rýchlo, pretože som sa nevedela odtrhnúť od tak zaujímavého deja mladej veľmi rozumnej ženy, ktorá sa vie správne rozhodnúť.
Čítaj viac
Ivka
8.11.2018
Výnikajúca kniha
Fantastický príbeh plný napätia, človek sa vôbec nenudí. Vôbec nie presladený a ľahko uveriteľný príbeh. Síce som vedela, od koho sú záhadné listy hneď od začiatku ani to neuberie knihe svoje čaro. Odporúčam.
Čítaj viac
Dominika
26.8.2017
Julie Klassenová - Tajomstvo Pembrooke parku
Toto bola moja druhá kniha od danej autorky a obe boli úžasné. Sú úplne z iného súdka kníh, ktoré čítam, veľa romantických kníh u mňa v knižnici nie je, ale aj napriek tomu som ich čítala jedným dychom.
Krásny príbeh v záhadnom Pembrooke parku. Hlavná hrdinka, Abigail, bola stelesnením ženskosti a vkusu. Dokonale zapadla do prostredia svojho nového domova. Táto postava tiež presne vykresľuje to, ako bol v tej dobe život odlišný, čo sa mi veľmi páčilo. Ženy, dievčatá, ktoré si stáli za svojou hrdosťou, muži, ktorí za každých okolností boli gentlemanmi..

Každá postava, či už menej alebo viac podstatná, bola v príbehu zasadená priam dokonale, prepracovaná tak, aby všetky kúsky do seba napokon zapadli. Obzvlášť Abigail, Leah a William.

Tým, ktorí milujú romantické príbehy plné nečakaných prekvapení, túto knihu vrelo odporúčam!
Čítaj viac
Lenka
31.3.2017
Odporúčam
Opäť jedna úžasná kniha s úžasným príbehom, veľa myšlienok na zamyslenie.
Historická romanca s veľkým rodinným tajomstvom, ktoré sa hlavná hrdinka Abigail Fosterová snaží odkryť. Kniha je plná nepredvítateľných zvratov, ktoré vás nútia obracať jednu stranu za druhou. Príbeh nie je len o hľadaní lásky a Boha, ale aj o rodine, priateľstve, odvahe a hlavne o odpúšťaní.
"Nikdy nemôžeme splatiť hriechy iných, dokonca ani svoje vlastné. Toto už je vybavené. Boží syn už raz a navždy zaplatil cenu za váš hriech, hriech vášho otca i môj. Stačí, ak ho požiadate, s dôverou mu zveríte svoj život a on očistí vašu minulosť i budúcnosť a daruje vám pokoj, potrebný na dnešný deň."
Čítaj viac
Kristína Konigová
21.2.2017
Vynikajúca
Vynikajúce čítanie, príbeh opäť originálny Klassenová nesklame, romantika, tajomnosť, napínavé aj milé. Nevedela som ju odložiť a hneď som si musela prečítať aj Maliarovu dcéru, ktorá je tiež úplne super.
Čítaj viac
Evvie
23.9.2016
odporúčam
Tajomstvo Pembook Parku som nedokázala odložiť. Donútil ma len pohľad na hodiny a uvedomenie si vstávania do práce :)
Skvelo napísaná kniha, ktorá sa nedá nedočítať. Každá kapitola Vás núti pokračovať, lebo sa neviete dočkať rozuzlenia a odhalenia tajomstva. Autorka niečo naznačuje, ale aj tak musíte čítať, lebo neviete, ako to nakoniec dopadne. Prvýkrát som mala chuť pozrieť si koniec, ale ovládla som sa, pretože to napätie z čítania je najlepšie.
Určite odporúčam. Nie je to presladený román, má skvelú zápletku, opisy postáv, ktoré sa dajú reálne predstaviť, prekvapivé rodinné vzťahy,.... všetko čo má dobrá kniha mať :)
Čítaj viac
Majka Tomkova
25.7.2016
odporúčam
Tajomstvo Pembrook Parku som prečítala na jeden dych. kniha je napísaná veľmi pekným štýlom, pútavý dej a krásne opisy postáv a prostredia ma ponorili do deja a ocitla som sa spolu s hrdinkou v časoch minulých. Veľmi ma potešilo, že som objavilo túto autorku a určite siahnem aj po ďalších knihách z jej pera, keďže mám rada obdobie gentlemanov a čajov o piatej. Autorka ma potešila navyše aj krimi zápletkou, a preto by tento román nemusel byť len pre ženy.
Čítaj viac
Marek Zákopčan
2.7.2016
Láska a záhady za múrmi starého sídla
Historické romance už majú u nás najväčší boom za sebou, ale občas sa objaví autorka, ktorá sa svojou kvalitou a obľúbenosťou prebojuje do sŕdc čitateľov. Vydavateľstvo i527.net predstavilo našincom Julie Klassenovú a okamžite sa zaradila medzi výrazné spisovateľky daného žánru, na ktorej nové knihy netrpezlivo čakám aj ja sám. Ako sama autorka priznáva, Tajomstvo Pembrooke Parku je jej najrozsiahlejšou knihou. Nečudo, rozpracovala príbeh, ktorý si zaslúži dôsledný prienik do tajov starého sídla aj jeho obyvateľov. Inšpirovala sa pritom reálnym anglickým sídlom, no ťažisko predsa len spočíva na jej bohatej fantázii. Postavy sú však natoľko "živé", že nie je ťažké predstaviť si ich prechádzať sa chodbami, salónmi či okolitými uličkami.

Abigail Fosterovú stíha jedna nepríjemná správa za druhou. Nielenže jej priateľ z detstva a platonická láska Gilbert získal štipendium na štúdium architektúry v Taliansku, ale pred odchodom zistí, že nepomýšľa na ich vzťah a zrejme dáva prednosť jej mladšej sestre. Navyše ich rodina čelí finančnému krachu a sú nútení radikálne zmeniť svoj život. Ked Fosterovci dostanú ponuku nasťahovať sa od Pembrooke Parku, sídlu patriacemu vzdialenej rodine, takpovediac nemajú na výber. Abigail veľmi dúfa, že tam budú spokojní, pretože to bola práve ona, kto presvedčil otca na neúspešné investovanie. Sídlo je však zahalené tajomstvom. Pred dvadsiatimi rokmi v ňom došlo k úmrtiu a odvtedy ostalo zapečatené. Po jeho otvorení sa zdá, akoby tam zastal čas, všade sa vznáša atmosféra záhadnosti, v noci Abigail počuje akési volanie a všetci zamestnanci majú prísny zákaz rozprávať o Pembrookovcoch a ich rodinnej histórii. Postupne sa zoznamuje aj s obyvateľmi z okolia, najmä s rodinou Chapmanovcov. Hlava rodiny Mac bol kedysi blízkym zamestnancom Pembrookovcov a jeho syn William je v súčasnosti miestnym kaplánom. A práve on je osobou, ktorá Abigail najviac upúta. Stále viac v nej však rastie podozrenie, či sa William cez ňu len neusiluje nájsť v Pembrooke Parku bájny poklad. A keď navyše začne dostáva záhadné listy, stupňuje sa v nej aj pocit možného nebezpečenstva...

Keď som čítal prvú knihu od Julie Klassenovej, trochu mi vadilo, že každú situáciu rozoberá úplne do detailov, ale v Tajomstve Pembrooke Parku je tento štýl viac než vítaný. Dodáva príbehu na prepracovanosti, a to tak v rámci záhady okolo sídla, ako i samotných postáv. Opäť platí, že aj tie vedľajšie sú výrazné individuality a nestratia sa v záplave iných mien. Keby autorka žila o dvesto rokov skôr, dnes by sa iste nachádzala v učebniciach a dopĺňala mená klasickej literatúry ako Jane Austenová alebo sestry Bronteové. Nadmieru sa jej darí vystihnúť ducha začiatku 19. storočia a preniesť jeho atmosféru aj na čitateľa. Tajomstvo Pembrooke Parku je romantické, napínavé, záhadné a právom sa radí medzi Klassenovej najvydarenejšie tituly. Táto cca 450-stranová kniha je ako stvorená na predlžujúce sa letné dni.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Tajomstvo Pembrooke Parku - Julie Klassen
Slúžka z Fairbourne Hall - Julie Klassen
23,65 €
Ušetríte 1,75 €

„Naozaj dobrú knihu by si mal prečítať za mladi, znovu v dospelosti a ešte raz v starobe, tak ako si treba krásnu budovu pozrieť ráno, na obed aj večer.“

Robertson Davies