Paradox moci - Dacher Keltner, Edice knihy Omega, 2016

10,95 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Paradox moci - Dacher Keltner, Edice knihy Omega, 2016
Paradox moci - Dacher Keltner, Edice knihy Omega, 2016

Paradox moci

Jak získáváme a ztrácíme vliv. Stručný a přehledný model, jak změnit naše počínání v našem každodenním životě - od kanceláře k jídelnímu stolu, z dětského hřiště do ložnice... Čítať viac

Vydavateľstvo
Edice knihy Omega, 2016
Počet strán
184

Jak získáváme a ztrácíme vliv. Stručný a přehledný model, jak změnit naše počínání v našem každodenním životě - od kanceláře k jídelnímu stolu, z dětského hřiště do ložnice... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Čeština
Vypredané
Kniha je dostupná v jednej knižnici. Pozrieť dostupnosť v knižniciach

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Ďalšie knižné vydania (2)
The Power Paradox - Dacher Keltner, Penguin Books, 2017
Brožovaná väzba
Angličtina, 2017
Na sklade

12,95 €


The Power Paradox - Dacher Keltner, Penguin Books, 2016
Brožovaná väzba
Angličtina, 2016
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Kníhviazačka z Jericha - Pip Williams, Motýľ, 2023

Viac o knihe

Jak získáváme a ztrácíme vliv
Stručný a přehledný model, jak změnit naše počínání v našem každodenním životě - od kanceláře k jídelnímu stolu, z dětského hřiště do ložnice.
Machiavelistický pohled na moc jako vynucování si vliv sílou je jedním z nejzakořeněnějších proudů v naší kultuře, ale nový psychologický výzkum ukazuje, že tato vize je překonaná. Vliv si lze získat i prostřednictvím spolupráce a empatie – i když to svádí k myšlence, že budeme naopak slabší a zranitelnější. Doktor Keltner vysvětluje tento „paradox moci“ na případových studiích, které tyto staré mýty spolehlivě zboří. Odhaluje nám, jak si počínat nejen v práci, ale i v každodenním životě, partnerských vztazích nebo dokonce jak najít nový smysl svého života.
Čítať viac
Originálny názov
The Power Paradox
Počet strán
184
Väzba
pevná väzba
Rozmer
140×210 mm
Hmotnosť
343 g
ISBN
9788073903725
Rok vydania
2016
Naše katalógové číslo
230353
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
Edice knihy Omega
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,5 / 5

2 hodnotenia

0
1
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Viktor
Neoverený nákup
15.8.2020
Americká klasika
Dr. Keltner je známy vedec na poli skúmania tejto problematiky, urobil množstvo sociálno-psychologických výskumov. Kniha je písaná zrozumiteľnou rečou bestselleru, čo je jej výhoda i nevýhoda. Odborníci sa na ňu v tomto formáte ťažšie môžu odvolávať a laici budú postrádať hlbší vedecký kontext, ktorý im chýba. Určite stojí kniha za prečítanie a nenechá ľahostajným nikoho.
Zaujímavou je daná kniha tým, že sa snaží ponúknuť pozitívny pohľad na moc a oddeliť "absolútnu moc", ktorá chce zneužívať, od "trvalej moci" , ktorá chce budovať a vytvárať siete. V našich postsocialistických krajinách je táto pozitívna tendencia zatiaľ málo reflektovaná, nakoľko nemáme veľa príkladov pozitívnych "vodcov", skôr opačne. A tak nám kontext zneužitia moci príde realistickejší. V druhej časti knihy tomu ale Dacher už venuje patričnú pozornosť a to snahou i o neuropsychologický aspekt.
Čítať viac

Vydavateľstvo Edice knihy Omega

Čítať viac

„Vonku pod naším bytom som občas počúvala hádky v španielčine či inom jazyku, niekedy sirény, ktoré prefrčali okolo, a stratili sa v tme a mojom polospánku. A ráno si už nič nepamčtáme, lebo nič z toho nám nepatrilo. Takto by to mohlo byť aj s ľuďmi, ktorí nám v skutočnosti nikdy nepatrili. Mali by odznieť v diaľke ešte v noci.“

Zadné izby - Alena Sabuchová, 2016
Zadné izby
Alena Sabuchová