Knihy
E-knihy
12,46 €

Bežná cena Bežne 12,90 €

Ušetríte 3%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

12,46 €

Viac o knihe

Banská Štiavnica je klenot medzi mestami Slovenska a jedno z najkrajších miest Strednej Európy. Kedysi tretie najväčšie mesto Uhorska bolo po stáročia najbohatším zdrojom striebra a zlata v Európe. Z bohatstva tu vyťaženého sa stavali paláce vo Viedni a Budapešti, financoval cisársky dvor, vojny aj vznikajúca veda. Tu bol po prvý krát na svete použitý pušný prach na odstrel horniny, tu vznikla prvá vysoká škola technického typu v Európe. Paláce a meštianske domy, súsošia a kostoly stavali architekti a umelci európskeho formátu, a centrum mesta sa zázrakom zachovalo v svojej historickej podobe. Od roku 1993 je Banská Štiavnica zapísaná na Zozname svetového dedičstva UNESCO.

Prvý turistický bedeker pre Banskú Štiavnicu a okolie vytvoril tím domácich autorov so zámerom ponúknuť návštevníkom obsahom uceleného, avšak dobre čitateľného sprievodcu touto obľúbenou turistickou destináciou. Bedeker uspokojí hlad po poznaní histórie Štiavnice, jej architektúry a atrakcií, poskytne informáciu o výletoch do okolia, o ponuke pre rodiny, o kaviarňach a reštauráciách a ponuke kultúry a zábavy.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Banská Štiavnica a región - Iveta Chovanová, Silvia Herianová a kolektív
Trhlina - Jozef Karika
22,82 €
Ušetríte 2,98 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
120
Hmotnosť
210 g
Rok vydania
2016
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Región Banská Štiavnica
Rozmer
120×215 mm
ISBN
9788097198503
Naše katalógové číslo
229617

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Kúpte spolu
Banská Štiavnica a región - Iveta Chovanová, Silvia Herianová a kolektív
Trhlina - Jozef Karika
22,82 €
Ušetríte 2,98 €

„Vyber si autora, ako si vyberáš priateľa.“

Jozef V. Sládek