Knihy
E-knihy

Stojedenásť známych Slovákov

Vydavateľstvo
Matica slovenská, 2017

Prehľadný a obsažný sprievodca zástupom najvýznačnejších osobností slovenských dejín v novom vydaní zahŕňa biografické medailóny dejateľov od 9. storočia po súčasnosť: štátnikov, spisovateľov, vedcov, vynálezcov, umelcov, pedagógov...

Čítaj viac

12,49 €

Bežná cena Bežne 12,90 €

Ušetríte 3%

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Prehľadný a obsažný sprievodca zástupom najvýznačnejších osobností slovenských dejín v novom vydaní zahŕňa biografické medailóny dejateľov od 9. storočia po súčasnosť: štátnikov, spisovateľov, vedcov, vynálezcov, umelcov, pedagógov... Dielo zostavil literárny historik a archivár PhDr. Michal Eliáš, CSc., ktorý sa zviditeľňovaniu známych i menej známych osobností našich dejín venuje dlhodobo, je napríklad autorom čitateľsky úspešného fotosúboru Slávni Slováci (2010).
Každý výber je do istej miery subjektívny, zaiste aj tento – čitateľom ho predkladáme ako autorský výber kvalifikovaného tvorcu, ktorý popri skutočne známych dejateľoch predstavuje aj mnohé osobnosti, na ktorých významný vklad do našich dejín, našej kultúry a vzdelanosti neprávom zabúdame. Autor si dovolil zahrnúť do slovenského kontextu aj niekoľko osobností, ktoré sa narodili v cudzine, ale majú buď zrejmé slovenské korene, alebo ich pôsobenie významne poznačilo naše národné dejiny.
Napokon nájdeme v tomto výbere aj osobnosti, ktorých pôsobenie sa hodnotí kontroverzne, ale nespochybniteľne výrazným spôsobom ovplyvnili slovenské dejiny.
Známych Slovákov táto knižka predstavuje prostredníctvom stručného, informatívneho textu, portrétu a ďalších obrazových dokumentov, ukážkou diela, citátom alebo rôznymi ďalšími zaujímavými prameňmi a informáciami.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Stojedenásť známych Slovákov - Michal Eliáš
Krajina hrubých čiar - Iveta Radičová, Ľuba Lesná
24,78 €
Ušetríte 1,02 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
232
Hmotnosť
840 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Matica slovenská
Rozmer
170×240 mm
ISBN
9788081281617
Naše katalógové číslo
227249

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0
Čítaj viac
Kúpte spolu
Stojedenásť známych Slovákov - Michal Eliáš
Krajina hrubých čiar - Iveta Radičová, Ľuba Lesná
24,78 €
Ušetríte 1,02 €

„Knihy sú mŕvym materiálom, dokiaľ v nás nezasejú niečo, čo v nás vyklíči a prinesie úžitok nášmu okoliu.“

Mahen