Knihy
E-knihy

Tradičný odev Slovenska /Traditional Clothing of Slovakia

Ústredie ľudovej umeleckej výroby v Bratislave vydalo pri príležitosti 70. výročia svojho založenia v roku 2015 dielo Mojmíra Benžu: Tradičný odev Slovenska. Pomerne rozsiahla monografia je syntézou tradičného odevu Slovenska z dvoch hľadísk: podľa...

Čítaj viac

64,80 €

Bežná cena Bežne 68,00 €

Ušetríte 5%

Posielame do 10 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Ústredie ľudovej umeleckej výroby v Bratislave vydalo pri príležitosti 70. výročia svojho založenia v roku 2015 dielo Mojmíra Benžu: Tradičný odev Slovenska. Pomerne rozsiahla monografia je syntézou tradičného odevu Slovenska z dvoch hľadísk: podľa jednotlivých druhov odevných súčiastok a z hľadiska príležitostí, na ktoré sa nosili. Autor nepristupoval k otázke tradičného odevu obvyklým spôsobom – podľa regiónov. Naopak, v diele zhrnul významné rozdiely medzi jednotlivými formami tradičného odevu a zároveň definoval ich spoločné vnútorné aj vonkajšie znaky, nadväzujúc na rozsiahly Etnografický atlas Slovenska, vydaný začiatkom 90-tych rokov.

Obrazová časť je graficky jednotná, bohato zastúpená autorskými kolorovanými kresbami Viery Škrabalovej (rod. Líčeníkovej), ktoré sú súčasťou zbierkového fondu Múzea ľudovej umeleckej výroby ÚĽUV-u v Stupave. Publikácia vychádza v rovnocennej dvojjazyčnej mutácii: slovensko-anglickej.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Tradičný odev Slovenska /Traditional Clothing of Slovakia - Mojmír Benža
Klub nerozbitných detí - Slávka Kubíková
76,57 €
Ušetríte 5,23 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
300
Hmotnosť
1200 g
Rok vydania
2015
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský, anglický
Vydavateľstvo
Ústredie ľudovej umeleckej výroby
Rozmer
203×240 mm
ISBN
9788089639267
Naše katalógové číslo
225512

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Helena
12.12.2016
Tradičný odev Slovenska
Kniha je veľmi dobré spracovaná .Je rozdelená na tri tematické celky.Veľkým prínosom sú fotografie.Páči sa mi, že kniha je aj v cudzom jazyku.Pevná väzba a pekne grafické spracovanie
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Tradičný odev Slovenska /Traditional Clothing of Slovakia - Mojmír Benža
Klub nerozbitných detí - Slávka Kubíková
76,57 €
Ušetríte 5,23 €

„Človeka možno poznať podľa kníh, ktoré číta.“

Samuel Smiles