Knihy
E-knihy

Tajemství bleskové matematiky

Kniha Zlín, 2015
Vydavateľstvo
Kniha Zlín, 2015
Edícia
TEMA
Preklad

Jednoduché matematické triky a tajemství uvedená v této publikaci jednou provždy změní váš pohled na svět čísel. Kniha vás zasvětí do metod, jaké používají skuteční zázrační počtáři. Ve velmi krátkém čase dokážete z hlavy provádět úžasné výpočty...

Čítaj viac

14,49 €

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Jednoduché matematické triky a tajemství uvedená v této publikaci jednou provždy změní váš pohled na svět čísel. Kniha vás zasvětí do metod, jaké používají skuteční zázrační počtáři. Ve velmi krátkém čase dokážete z hlavy provádět úžasné výpočty, které byste dříve považovali za zhola nemožné. Osvojíte si metody uznávaného „matemagika“ Arthura Benjamina, který se zde dělí o své zkušenosti s bleskovým počítáním a odhaluje ohromující triky pro zacházení s čísly. Tato publikace také dramaticky zlepší vaši numerickou paměť a naučí vás – možná vůbec poprvé – mít z matematiky radost.

Nejde přitom o žádná kouzla. S pomocí knihy se může každý z vás naučit provozovat zdánlivě komplikovanou číselnou ekvilibristiku, a to vše z hlavy, bez použití tužky a papíru. Stačí k tomu několik jednoduchých triků. Zvládnete rychle násobit a dělit trojciferná čísla, elegantně zacházet se zlomky a počítat druhé a třetí mocniny i odmocniny bez mrknutí oka. Nezáleží na vašem věku ani na vašich současných matematických schopnostech. Autoři vás naučí bez velkého úsilí předvádět neobyčejné matematické výkony. Takovou matematiku se ve škole nenaučíte.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Tajemství bleskové matematiky - Arthur Benjamin, Michael Shermer
Truhlice matematických pokladů profesora Stewarta - Ian Stewart
30,07 €
Ušetríte 0,35 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
319
Hmotnosť
350 g
Rok vydania
2015
Naše katalógové číslo
224460
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Kniha Zlín
Rozmer
130×200 mm
ISBN
9788074733710
Vekové odporúčanie
12+

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

2 hodnotenia

0
2
0
0
0

2.3.2016
Názor čitateľa
Popis knihu celkom vystihuje. Škoda, že som sa k nej nedostala ešte ako školáčka! Odporúčam, použijete často. .
Čítaj viac
6

Obdivujem ľudskú jedinečnosť, priateľov, humor, logiku, prírodu, psychológiu, filozofiu, chvíle úžasu a obdivu a chvíle, keď všetko funguje. Čiže život a všetko, čo život podporuje. Knihy fungujú vždy, takže sú na popredných miestach, aj keď správny výber je dôležitý. Naučila som sa (pracne) zlé knihy odhadzovať / nedočítať, lebo je to nielen strata času, ale niekedy aj ublíženie na zdraví. Ak natrafím na dobrého autora, mám tendenciu prečítať všetko, čo je od neho dostupné, no keď sa to minie, hľadám ďalšieho, VŽDY sa nájde. Ľudia vravia, že som tvorivá. Dominantným kritériom môjho záujmu je pravdivosť, lebo z pravdy plynie množstvo príjemných vecí ako dobro, krása a duchaplnosť. Horrory nemusím. Z Martinusu mám najmenej stovku kníh, preto odporúčam, zoženiete tu toho naozaj veľa bez behania po mnohých obchodoch.

Eva Valašťanová
22.11.2018
Táto kniha je naozaj úžasná a je v nej to, čo sa v škole neučí...ktovie, prečo? Pár vecí z nej sa dozviete na nejakých nepovinných predmetoch z matematiky, ale je iné to precvičiť všetko. Jednoducho radosť rátať! Iste nie všetko z tejto knihy v živote práve potrebujete, ale získate iný pohľad na svet čísel a objavíte nové súvislosti. Je to kniha ako na poučenie, tak aj na radosť :).
Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Tajemství bleskové matematiky - Arthur Benjamin, Michael Shermer
Truhlice matematických pokladů profesora Stewarta - Ian Stewart
30,07 €
Ušetríte 0,35 €

„Spisovateľ sa musí rozhodnúť buď pre talent, alebo pre peniaze. Keď vám talent dopomôže k peniazom, v tej chvíli vám peniaze odpomôžu od talentu.“

J. Steinbeck