Knihy
E-knihy

Odvrhnutá

Motýľ, 2015
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Motýľ, 2015

Emily netušila, že sa jej želanie splní. Jedného dňa sa však preberie v nemocnici a nemá nič. Rodinu, priateľov a celú jej minulosť pohltila amnézia. Ujme sa jej evanjelický kňaz s manželkou a ponúknu jej nový život...

Čítaj viac

6,90 €

Bežná cena Bežne 9,90 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Emily netušila, že sa jej želanie splní. Jedného dňa sa však preberie v nemocnici a nemá nič. Rodinu, priateľov a celú jej minulosť pohltila amnézia. Ujme sa jej evanjelický kňaz s manželkou a ponúknu jej nový život. Hoci Emily chce začať od nuly a zabudnúť, že kdesi existuje jej skutočná rodina, osud jej to nechce dovoliť.
Najnovší román Jany Šulkovej vás vtiahne do hudobného prostredia. Rodinné napätie a tajomstvá, ktoré sa postupne vynárajú z hlbín minulosti, vás nenechajú chladnými. Odvrhnutá je životný príbeh dievčaťa, ktoré po strate pamäti odhaľuje svoju minulosť a jazvy na duši spôsobené blízkym človekom. Tie ju doviedli do ťažkej situácie, keď musí voliť medzi dvomi životmi. Náročnú voľbu navyše sťažuje láska, ktorá sa jej pripletie do cesty. Emily sa musí rozhodnúť, či odpustiť, alebo nie. Pretože odpustiť je často ťažšie, ako zabudnúť...
Čítaj viac
Kúpte spolu
Odvrhnutá - Jana Šulková
Černobyľská modlitba - Svetlana Alexijevič
14,89 €
Ušetríte 7,00 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
264
Vydavateľstvo
Motýľ
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
222572
Rok vydania
2015
6

Som divná, zato komunikatívna a mám zmysel pre humor, ktorý nepochopí len tak každý smrteľník :)

Annamária Závodníková
zamestnanec
18. februára 2016

Čítala som všetky knihy od Jany Šulkovej a som rada, že môžem byť pri jej formovaní. Odvrhnutá je podľa mňa zatiaľ jej najlepší titul. Číta sa ľahko, dej zaujme hneď od začiatku a čitateľ sa naháňa, aby sa dozvedel, ako to celé skončí. Nechýbajú tam záhada, tajomstvá a láska. Či už k opačnému pohlaviu, alebo k rodine. Vyzdvihujem, že hlavná postava mala aj svoje "muchy", nebola to typická pozitívna hrdinka, ale človek, ktorý robí chyby. Určite odporúčam, oddýchnete si pri nej. Autorka má pred sebou skvelú budúcnosť.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,4 / 5

29 hodnotení

20
5
2
1
1

Simona
9.12.2018
Dokonalosť
Pútavý dej, ktorý zaujme natoľko, že máte sto chutí v tej chvíli vedieť, ako sa to všetko skončilo .. Preskočiť až na poslednú stranu, ktorá samozrejme nedá čitateľovi takú radosť ako keď sa k nej dostane postupne .. Nezvyčajne krásny román ! :)
Čítaj viac
Dagmar Kukumbergová
4.7.2018
Odvrhnutá
Príbeh pútavý, zaujímavý a v podstate aj z časti reálny. Nie je to žiadny presladený a tuctový romantický dej, ktorých je na našom trhu veľa.
Určite odporúčam každej čitateľke prečítať.

Autorke fandím do ďaľších titulov.
Čítaj viac
29.10.2016
Názor čitateľa
Spočiatku ma kniha veľmi nezaujala. Autorka písala štýlom, ktorému som nevedela prísť na chuť, keďže tam dej opisovalo viacero osôb. Napriek tomu som tej knihe dala šancu a rozhodne som urobila dobre! Na štýl som si zvykla, po čase mi to nerobilo problém a asi by som si inak písaný dej nevedela pri tejto knihe predstaviť. Veľmi zaujímavý príbeh života Emily ma totálne pohltil, bol neskutočne krásny a pútavý! Koniec sa mi sčasti nepáčil, pretože podľa môjho názoru, odpustiť dokážeme každému a mali by sme sa odpúšťať naučiť hoci je to mnohokrát ťažké. Avšak s knihou som maximálne spokojná a som rada, že som sa k nej dostala. ♥
Čítaj viac
Nella Beňušková
26.3.2016
Názor čitateľa
Naozaj super kniha, nevedela som sa od nej odtrhnúť do konca čítania. Donúti vás zamyslieť sa, určite odporúčam:) a dúfam, že bude ďalšie pokračovanie...
Čítaj viac
Simona
6.3.2016
Nádherná kniha :)
Táto kniha, je prekrásna :) ! Veľmi sa mi páčila. Aj si pri nej poplačete, určite sa pri jej čítaní neraz pousmejete :) .Prečítala som si ju dva razy a naozaj ju všetkým, ktorý majú o ňu záujem, odporúčam kúpiť :) .
Čítaj viac
scarlett
14.2.2016
Hodnotenie
Výborná kniha, ktorá má zaujímavý dej, pútavé čítanie, nečakané a postupné rozuzlenie, pekné myšlienky. Prečítala som ju rýchlo. Odporúčam. Určite si prečítam aj ďalšie knižky od Janky Šulkovej.
Čítaj viac
Kristína
13.2.2016
výborná kniha :)
Super knižka ako všetky ostatné od tejto autorky. Občas som však mala pocit, že dej sa už príliš naťahuje hlavne s tými chlapcami. Ale inak nie je iné čo by som vytkla. Teším sa na ďalšiu knihu.
Čítaj viac
Faustina
27.1.2016
Veľmi slabá kniha, pre nenáročné čitateľky
Čo ja viem... Kniha je zo začiatku dosť nezáživná, v strede sa to ako tak rozbehne. Dej je klišé, nič zaujímavé, nič, čo by som nečakala. Zas typická zápletka, chalani okolo Emily, nevie sa rozhodnúť, ktorého z nich chce... Jediné čo ma poháňalo dopredu bola zvedavosť z toho, ako to teda skutočne bude. Emily ako vždy krásna, nadpozemská bytosť, každého upúta... Neskutočné klišé. Žiadna originalita. Nie, ani tá stratená pamäť tomu nedopomohla. Koniec stroho ukončený. Slabá knižka, bohužiaľ.
Čítaj viac
Mirka
19.1.2016
Tak na 3, 5*

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Kniha na mňa pôsobila rozpačito.
Mesiac mi ležala na poličke, čo som sa do nej nevedela prinútiť. Začiatok sa mi zdal dosť nezáživný a rozčuľovali ma neustále zmeny rozprávačov, ani dej ma spočiatku nechytil. Ale chcela som zistiť, prečo "Odvrhnutá". Po mesiaci som sa predsa len znovu odhodlala, prebojovala som sa na stranu 70 a odtiaľ to už ide fajn, oveľa plynulejšie, zaujímavejšie, Emily si začína postupne na všetko spomínať, prežíva chaos. To už bolo fajn, tam sa to čítal dobre, i keď táto knižka sa mi zdala ozaj slabšia, ako predošlé dve, aj konštrukciou viet, štylistikou. Chýbalo mi tam viac o Julovi, Marta bola opísaná dobre, autorka sa jej venovala, vedela by som si predstaviť, že by takto reagovala. Výhrady mám ešte ku koncu, kde sa mi to zdalo prirýchle. Mohli byť niektoré udalosti rozvitejšie/ rozvinutejšie? :D Stanova náhla premena, preskakovanie medzi Tomášom a Stanom, prečo bola Frederika proti Tomášovi? A ešte zopár iných vecí, ale tie už nebudem rozpisovať.
Nehovorím, že kniha bola zlá, dá sa pri nej oddýchnuť, ženie vás dopredu zvedavosť, na čo si spomenie, prečo sa k nej nikto nehlási, len je potrebné prebojovať sa cez začiatok, zvyknúť si na zmeny pohľadov a potom si to aj užijete.
A ešte ten koniec. Možno autorku tlačili termíny, tak sa trochu ponáhľala. Ale verím, že ďalšia bude lepšia.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Odvrhnutá - Jana Šulková
Černobyľská modlitba - Svetlana Alexijevič
14,89 €
Ušetríte 7,00 €

„Dobré knihy, ak sú skutočne dobré a múdro napísané, sú cibrením ducha, pilníkom súdnosti, masťou na oči, lievikom múdrosti, zrkadlom cudzích myšlienok a činov, našich vlastných myšlienok a činov potom vodidlom.“

Komenský