Knihy
E-knihy
15,00 €

Posielame do 8 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Dielo na veľmi jednoduchých príkladoch ukazuje, ako sa dá tvoriť a improvizovať podľa jednoduchých a vtipných obrázkov. Pre tých zručnejších sú pripravené zložitejšie abstraktné plnofarebné obrázky. Skladačky boli vytvorené primárne pre klavír, ale dajú sa ľahko adaptovať aj pre iné nástroje i spev a najmä komornú hru. Napríklad prvá Skladačka znie pekne v zoskupení violončelo, flauta a klavír: rozhovor violončela a flauty prebieha ponad ostinato znejúce na klavíri. Alebo celkom inak a v celkom iných inštrumentálnych a vokálnych zoskupeniach.

Skladačky sú univerzálne aj v súvislosti s interpretačnou úrovňou – je možné ich maximálne zjednodušenie na elementárnu úroveň, ako aj ľubovoľné obohatenie vyspelou interpretačnou technikou. Ako píše vo svojom diele samotný autor publikácie: "Ambíciou Skladačiek je presvedčiť, že skladať a improvizovať je, naopak, veľmi jednoduché. Treba sa len uvoľniť, otvoriť, vnímať, žasnúť, tešiť sa, vdýchnuť zvuk ako čerstvý morský vánok... nič viac nám netreba. Stačí iba nenápadný impulz niektorého z modelov Skladačiek, žiadne dlhé vysvetľovanie... a ďalej už iba žasnúť, sledovať, čo sa bude diať: celkom malé deti vytvárajú hĺbavé a silné hudobné výrazy, starší, skúsenejší muzikanti po rokoch uvoľnia zápästie a začnú naozaj počúvať, čo z nástroja vyviera."
Čím sú SKLADAČKY tak výnimočné?
  • Na slovenskom knižnom trhu neexistuje žiadne podobné dielo, ktoré by sa venovalo improvizácii a kompozícii v hudobnej výchove detí.
  • Autor je priamo z praxe.
  • Publikácia obsahuje metodický materiál pre učiteľa.
  • Obsahuje plnofarebné ilustrácie.
  • Súčasťou obsahu je aj 11 listov s ilustráciami pre žiaka, ktoré podporujú rozvoj improvizácie a kompozície priamo k 11 modelom Skladačiek.
  • Upozorňuje na najčastejšie nedostatky pri vyučovaní improvizácie a kompozície.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Skladačky - Tomáš Boroš
Môj príbeh - Michelle Obama
30,99 €
Ušetríte 3,91 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
64
Hmotnosť
300 g
Rok vydania
2016
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Raabe
Rozmer
210×297 mm
ISBN
9788081402173
Naše katalógové číslo
222514

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

2 hodnotenia

1
0
1
0
0

Monika
6.3.2017
Pomer kvalita:cena - skutočne za to stojí?
Knihu som si požičala raz v knižnici prezenčne, veľmi ma zaujala a chcela som vedieť ako je spracovaná. Žiaľ, dosť ma sklamala. Rada pracujem s deťmi v spojení s hudbou - je to mimoriadne dôležitá vec, ale od tejto knihy som čakala skutočne viac vzhľadom na jej cenu. Neviem sama čo konkrétne, žiaľ. Zopár maličkostí ma zaujalo na knihe, nevravím, že je zlá. Ale určite mi nepripadá ako kniha za 30€. Neodporúčam kupovať.
Čítaj viac
Maria
14.11.2017
Mne sa naopak kniha paci a odporucam ju. Je plna napadov, ako improvizovat a vznikaju podla toho nadherne skladby, deti sa zabavia a je to zaujimave. Ako inspiraciu vrelo odporucam.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Skladačky - Tomáš Boroš
Môj príbeh - Michelle Obama
30,99 €
Ušetríte 3,91 €

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green