Knihy
E-knihy

Predchádzanie depresiám

Skupinový program podľa R.F. Muňoza

Vydavateľstvo
Vydavateľstvo F, 2003

Tento manuál opisuje postup pri psychoedukačne zameranej kognitívne-behaviorálnej skupinovej intervencii. Je založený na osvedčených štandardných moduloch liečby depresií, pričom tu je ťažisko na preventívnych stratégiách.

Čítaj viac

16,21 €

Bežná cena Bežne 16,80 €

Ušetríte 4%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Tento manuál opisuje postup pri psychoedukačne zameranej kognitívne-behaviorálnej skupinovej intervencii. Je založený na osvedčených štandardných moduloch liečby depresií, pričom tu je ťažisko na preventívnych stratégiách. Program a opiera a americký manuál, vypracovaný a overovaný R.F.Munozom: Depression Prevention Course. V 8 štrukturovaných tréningových blokoch sa preberajú podstatné obsahy úspešnej profylaxie a liečby depresií: sociálne učenie a stratégie sebakontroly, kognitívne techniky pri zaobchádzaní depresogénnymi myšlienkami, plánovanie a rozvíjanie príjemných aktivít, podpora a stabilizovanie sociálnej siete a sociálna kompetencia, ako aj plánovanie budúcnosti a zaobchádzanie s očakávanými životnými udalosťami.
Konkrétne inštrukcie uľahčujú praktickú realizáciu. Pracovné a nácvikové listy, ako aj množstvo ďalších didaktických materiálov k jednotlivým stretnutiam, sú vhodnou pomocou pri liečbe a prevencii u ľudí so subklinickými depresívnymi ťažkosťami a u ľudí po depresívnej epizóde.
Program je kompatibilný aj s paralelne prebiehajúcou psychoterapeutickou liečbou a farmakoterapiou, či medikamentóznou tymoprofylaxiou.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Predchádzanie depresiám - Christine Kühner, Iris Weber
Depresia - Martin Hautzinger
21,99 €
Ušetríte 0,59 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
204
Hmotnosť
570 g
Rok vydania
2003
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo F
Rozmer
150×210 mm
ISBN
8088952093
Naše katalógové číslo
22226

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

4 hodnotenia

4
0
0
0
0

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Predchádzanie depresiám - Christine Kühner, Iris Weber
Depresia - Martin Hautzinger
21,99 €
Ušetríte 0,59 €

„Knihy sú najväčším bohatstvom sveta, najkrajším dedičstvom pokolení a národov.“

Henry David Thoreau