Knihy
E-knihy

Míľniky studenej vojny a ich vplyv na Československo

VEDA, 2015
Vydavateľstvo
VEDA, 2015

Kniha dvoch historikov Dr. Michala Štefanského a Dr. Slavomíra Micháleka vznikala počas niekoľkých rokov. Autori v nej využili svoje dlhoročné výskumy z obdobia...

Čítaj viac

17,10 €

Bežná cena Bežne 18,00 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kniha dvoch historikov Dr. Michala Štefanského a Dr. Slavomíra Micháleka vznikala počas niekoľkých rokov. Autori v nej využili svoje dlhoročné výskumy z obdobia studenej vojny, československo-amerických a československo -sovietskych vzťahov a iných kľúčových dobových otázok, ako aj publikované práce o predmetnom období.

Monografiu koncipovali ako spojenie historickej analýzy politiky veľmocí s kontextuálnym dopadom na Československo a jeho miesto v rámci sovietskeho bloku. Takáto netradičná historická optika, tak povediac pohľadom „z vonku“ na domáce pomery, navyše z pera slovenských historikov, je v slovenskej historiografii výnimočná, a, treba povedať, že z hľadiska oboch autorov aj profesionálne odvážna. Neskromne sa však nazdávajú, že ich práca, opierajúca sa o obsiahly pramenný materiál slovenskej, českej, americkej a ruskej proveniencie, prinesie plnší pohľad, ktorý poznanie studenej vojny, tvoriacej základný vzorec svetových, európskych i česko-slovenských dejín druhej polovice dvadsiateho storočia, nesporne obohatí.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
326
Hmotnosť
900 g
Rok vydania
2015
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
VEDA
Rozmer
164×239 mm
ISBN
9788022414494
Naše katalógové číslo
220693

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac

„Kniha je vždy rozhovor, ktorý sa nemohol uskutočniť.“

Hans Urs Von Balthasar