Naše kníhkupectvá sú zatvorené :(
Stále sme tu však pre vás na webe. Viac info
Odrazy a dopady. A realita. - Pavel Džuban
Odrazy a dopady. A realita.
10,74 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy
10,74 €

Bežná cena Bežne 11,27 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Ktosi sa pozrie do skla výkladu, popri ktorom kráča, a zahanbený sa vystrie, vidiac, ako nepekne zhrbený chodí. Ten prostý odraz jeho osoby v skle výkladu má zaujímavý dopad na jeho život – onedlho ho prestane bolieť chrbát. Učiteľka pochopí, že ak sa bude dobre správať k žiačikovi, aj on sa bude pekne správať k nej. V jeho správaní sa odrazí to jej a dopadom je pokles napätia, dieťa si učiteľku obľúbi a začne sa jej predmet učiť rado. A stane sa prekladateľom, pretože tá pani učiteľka je angličtinárka. To je realita, ktorá sa mení každým takým dopadom. Aj príbeh malého chlapca, ktorý sa uprene zahľadí do veľkého zrkadla, môže ukrývať zmenu reality. Tá totiž nie je v zrkadle, kde je všetko akosi naopak.

Môže vôbec zrkadlo sprostredkovať pravdivý obraz našej reality? A čo všetko sa človeku môže stať zrkadlom? Čo všetko sa môže od jeho zrkadiel odraziť späť k nemu, do jeho života? A len do toho jeho? Zrkadlo hladiny jazera sa rozvlní a šíria sa po ňom kruhy, ak do vody čosi dopadne. Niekedy sa také vlny rozbehnú aj na pomyslenej hladine života človeka, v realite, a zasahujú aj tých okolo neho. A niekedy majú priam rozprávkové účinky.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Odrazy a dopady. A realita. - Pavel Džuban
Ako mať rád samého seba - Louise L. Hay
23,94 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
244
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Lutien
Rozmer
148×210 mm
ISBN
9788097206307
Naše katalógové číslo
219925
Hmotnosť
238 g
Rok vydania
2015

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Pavel Džuban
6.9.2016
zaradenie
knižočka je trocha nešťatne zaradená, je to príbeh chlapca, ktorý zažije spôsob, ako sa dozvedieť o svete, vnímaní iných a o vnímaní seba samého čosi viac. Odovzdá túto schopnosť kamarátovi a ten ďalšiemu, a tak si ďalší a ďalší ľudia uvedomujú, že ľudia sú im zrkadlom, niekedy nechtiac a inokedy naschvál krivým. Učí sa rozoznávať, ktoré zrkadlo je krivé a ktoré mu vracia pravdu - hoci pravdivý obraz seba samého... V Nekonečnom príbehu sa vraví, že kto sám seba vidí takého, aký naozaj je, s hrôzou pred sebou utečie. Martinko nemusí, ani Kajo, jeho kamoš a opatrovník v dobe neprítomnosti rodičov. Tak si postupne ľudia okolo neho vďaka jeho otázkam uvedomujú, že možno obraz o sebe i o iných, ktorý v sebe majú, nie je pravdivý. A že ľudia okolo nich im dosť často ukazujú čosi ako zrkadlo. A takéto odrazy majú potom dopad na nich. Martinkov svet je zrkadlom jeho duše, jeho sebahodnotenie je odrazom hlúposti spolužiakov. Kde je pravda, realita? Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Odrazy a dopady. A realita. - Pavel Džuban
Ako mať rád samého seba - Louise L. Hay
23,94 €

„Vždy, keď vojdem do knižnice, nedokážem pochopiť, prečo by som z nej mala niekedy odísť.“

Marie de Sevigne