Psychoterapia - Leonhard Schlegel
Psychoterapia
19,60 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy
19,60 €

Bežná cena Bežne 20,00 €

Ušetríte 2%

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Jedna z uznávaných komplexných definícií pochádza od Hansa Strotzku a hovorí, že je to vedomý a plánovaný interakčný proces za účelom ovplyvnenia porúch správania a stavov utrpenia, o ktorých je konsenzus (napr. medzi lekárom/psychoterapeutom a pacientom), že si vyžadujú liečbu pomocou psychologických prostriedkov (komunikáciou) so zameraním na určitý definovaný cieľ (napr. minimalizovanie symptómu) prostredníctvom naučiteľných techník, na báze určitej teórie normálneho a patologického správania. Psychoterapeutické metódy sa dajú využiť na rozvoj ľudského potenciálu, komplexnej empatie, sebapoznávania a uvoľneného vedomia aj u zdravých ľudí.

Leonhard Schlegel sa podujal na sprehľadnenie psychoterapeutických smerov a metód, ktoré pokladá za historicky a aktuálne významné. Takýchto stručný a obsažný prehľad bol schopný urobiť vďaka svojej bohatej klinickej, supervíznej a školiteľskej praxi kombinovanej s dôkladným štúdiom a nevšednou poznávacou kapacitou. Poukazuje na integračný potenciál transakčnej analýzy. Za svoje práce získal medzinárodnú cenu Erika Berneho. L. Schlegel bol v živom ľudskom a odbornom kontakte s veľkými postavami zurišskej psychiatrie a psychoterapie, napr. C. G. Jungom, M. Bleulerom, M. Bossom. V slovenčine dosiaľ vyšli jeho Základy hlbinnej psychológie I-III, IV a Transakčná analýza.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Psychoterapia - Leonhard Schlegel
Transakčná analýza ako kreatívne spojenie hlbinnej a kognitívnej psychoterapie - Leonhard Schlegel
40,00 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
389
Hmotnosť
530 g
Rok vydania
2015
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo F
Rozmer
150×210 mm
ISBN
9788088952848
Naše katalógové číslo
219226

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Psychoterapia - Leonhard Schlegel
Transakčná analýza ako kreatívne spojenie hlbinnej a kognitívnej psychoterapie - Leonhard Schlegel
40,00 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“