Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Bratři Jacob (1785 – 1863) a Wilhelm (1786 – 1859) Grimmové byli němečtí lingvisté, literární badatelé a sběratelé lidových vyprávění a pohádek. Těch shromáždili na dvě stě, a přestože se mnohdy jedná o příběhy kruté a morbidní, vyrostly na nich děti v mnoha zemích světa včetně českých čtenářů. Kdo by neznal Popelku, Jeníčka a Mařenku, Sněhurku, Šípkovou Růženku nebo Červenou karkulku. Hodně příběhů si bratři Grimmové nechali vyprávět od své známé, paní Hassenpflugové, která měla francouzské kořeny a využívala jako zdroj francouzského pohádkáře Charlese Perraulta (1628 – 1703). Mnohé pohádky se dočkaly i filmových zpracování, ať už ve studiu Walta Disneyho či jinde.

Vy máte před sebou anglické verze pohádek bratří Grimmů, jak je v 19. století přeložili britští spisovatelé Lucy Craneová, Edgar Taylor a Marian Edwardesová. Můžete si jejich čtením procvičit porozumění anglickému textu. K tomu vám pomůže zrcadlový český překlad. V knize kromě známých i méně známých pohádek naleznete přehled základní anglické gramatiky a komentáře k vybraným jazykovým jevům.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Fairy Tales by The Brothers Grimm / Pohádky bratří Grimmů - Jacob Grimm, Wilhelm Grimm
Australian Legendary Tales / Australské legendy - Jonat K. Langloh Parker
20,19 €
Ušetríte 0,79 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,6 / 5

13 hodnotení

9
5
0
0
0

fedo
28.4.2017
fedo
Nemôžem zohnať, už je vypredaná a nikde ju už nemajú. Chcel by som ju kúpiť od niekoho kto ju už prečítal a nepotrebuje ju. Ak ju niekto predá poprosím kontakt na fedo@skylan.sk. Ďakujem.
Čítaj viac
Monika Ružičková
30.1.2015
Fajn
Veľmi dobrá kniha, krásne vysvetlenie gramatiky, na druhej strane slovenský preklad, ešte k tomu audio - veľmi dobrá kniha. Je dobrá na zopakovanie...
Čítaj viac
anicka
5.9.2016
Názor čitateľa
Dobry den prosim vas mate este tu knihu? Dakujem za odpoved
Čítaj viac
viera
26.10.2014
dobree
kniha je dobra, aj audio, ale komentare ohladne gramatiky nestoja za nic.
kniha je dobra, aj audio, ale komentare ohladne gramatiky nestoja za nic..
Čítaj viac
Nina
6.1.2014
Pomôže
Knihu som si kúpila, pretože študujem bilingválne nemecké gymnázium a potrebovala som s rozšíriť slovnú zásobu. Kniha naozaj pomôže, nachádza sa v nej aj porozumenie textu i bežné frázy vypísané pod textom. Určite pomôže každému, kto sa chce v nemčine zlepšiť.
Čítaj viac
mirka
30.5.2013
odporucam ako doplnenie k studiu
dobre doplnenie aj pre samoukou,trocha zmeny a zabavy
Čítaj viac
Lukáš Vozárik
20.4.2013
Názor čitateľa
Táto kniha mi pomohla doučiť sa niektoré frázy a slovné hračky z nemčiny! je to super doplnok k štúdiu nemčiny môžem len odporučiť! V nemčine som mierne pokročilý , myslím ež toľko k tejto knihu úplne stačí! Zo začiatku sa to môže zdať ako drina no keď idete príbeh za príbehom začne to byť zábava a ani si neuvedomíte a začnete takmer myslieť po nemecky :) Mne toto čítanie celkom zdvihlo moje nemčinárske sebavedomie!!
ODOPRÚČAM!!!
Čítaj viac
Eduard Královič
22.10.2012
Názor čitateľa
Výborná pomôcka ako sa zdokonaliť v cudzom jazyku. Škoda, že takýchto druhov kníh (aj s priloženým audio CD) nie je na trhu dostupných viac.
Čítaj viac
23.8.2012
Hodnotenie
Učím sa nemčinu a tak to vidím ako dobrý doplnok. Rozprávky sú písané jednoduchým jazykom, plné obrazov, pekných príbehov ktoré poznáme z detstva a ľahšie sa potom niektoré veci pamätajú. Treba vyskúšať
Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Fairy Tales by The Brothers Grimm / Pohádky bratří Grimmů - Jacob Grimm, Wilhelm Grimm
Australian Legendary Tales / Australské legendy - Jonat K. Langloh Parker
20,19 €
Ušetríte 0,79 €

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green