Pohyblivý sviatok - Ernest Hemingway, Odeon, 2016

12,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Pohyblivý sviatok - Ernest Hemingway, Odeon, 2016
Pohyblivý sviatok - Ernest Hemingway, Odeon, 2016

Pohyblivý sviatok

Paríž a šťastie boli pre Hemingwaya synonymá. Aj preto nazval svoje búrlivácke mladé roky strávené v tomto meste pohyblivým sviatkom. Týmto prirovnaním sa inšpirovala aj Mary... Čítať viac

Vydavateľstvo
Odeon, 2016
200 strán
3-4 hodiny čítania

Paríž a šťastie boli pre Hemingwaya synonymá. Aj preto nazval svoje búrlivácke mladé roky strávené v tomto meste pohyblivým sviatkom. Týmto prirovnaním sa inšpirovala aj Mary Hemingwayová pri posmrtnom vydaní manželovho diela v roku 1964... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
Vypredané
Kniha je dostupná v 17 knižniciach. Pozrieť dostupnosť v knižniciach

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Ďalšie knižné vydania
Pohyblivý sviatok - Ernest Hemingway, Slovenský spisovateľ, 2000
Pevná väzba
Slovenčina, 2000
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Všetky temné miesta - John Boyne, Slovart, 2023

Viac o knihe

Paríž a šťastie boli pre Hemingwaya synonymá. Aj preto nazval svoje búrlivácke mladé roky strávené v tomto meste pohyblivým sviatkom. Týmto prirovnaním sa inšpirovala aj Mary Hemingwayová pri posmrtnom vydaní manželovho diela v roku 1964.
Črty o svojom živote v Paríži začal autor písať roku 1958 a s prestávkami v nich pokračoval až do konca svojho života, upínajúc sa v hlbokej tvorivej aj životnej kríze na najšťastnejšie obdobie svojho rozletu v úsilí nájsť stratenú istotu.
Tieto pamäti nám pomáhajú pochopiť nielen ducha doby, ale aj osobnosť spisovateľa, ktorý má nezastupiteľné miesto v svetovej literatúre dvadsiateho storočia.
Čítať viac
Počet strán
200
Väzba
pevná väzba
Rozmer
150×210 mm
Hmotnosť
323 g
ISBN
9788055146706
Rok vydania
2016
Naše katalógové číslo
217648
Štýl
cestopisný, dobrodružný, historický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Vydavateľstvo
Odeon
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,1 / 5

7 hodnotení

5
0
1
0
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Hemingway je jeden z mojich najobľúbenejších autorov, a toto je moja obľúbená knižka od Hemingwaya.
Jeho štýl ani pri tomto diele nesklamal - dej nie je napínavý, ale štýl je krásny. Taký akýsi úprimný, ľudský a čistý. Taký typický Hemingway.
Táto kniha sa ale od ostatných autorových podstatne líši, a to tým že nemá fiktívny dej. Jednoducho sa tu píše o jeho nažívaní v Paríži v 20. rokoch 20. storočia. Spomenuté sú aj literárne hviezdy ako F. S. Fitzgerald alebo Gertrude Steinová.
Milujem Paríž, milujem Hemingwaya a milujem túto knihu. Odporúčam!

Čítať viac

Existujú spisovatelia, ktorých slová v čitateľovi oživujú túžbu čítať všetky autorove diela i tvorcu samotného. Po prečítaní jednej knihy sa potrebuje hneď pustiť do ďalšej, a tak stále dookola, spoznávať čítaním jedno s druhým. Sú to knihy, ktoré sa čítajú ich žitím, úplným prežívaním inej skutočnosti. A takto ich píše aj Ernest Hemingway. Zbožňujem jeho Rajskú záhradu a tak veľmi som si obľúbila Pohyblivý sviatok. Je to kniha ako autor sám - búrlivá, živá, plná vášne, divokosti, zážitkov a dokonalej schopnosti byť prítomný. Všetko sa deje v Paríži, príliš pohyblivom meste. V kaviarňach, kde sa káva podáva s vínom po celý deň. Tam sa píšu básne, vedú dlhé debaty o literatúre, ľudia sú si bližší, menej bojazliví, odtiaľ je vidieť parížske čaro a prekrásnych ľudí. Každému prajem zažiť takéto odvážne chvíle, Paríž, jeho vôňu a pokušenia. Prečítajte si túto knihu, sľubujem, že sa stane aj vašim Pohyblivým sviatkom.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

Marianna Šulcová
Overený zákazník
18.8.2019
Moje obľúbené Hemingwayovo dielo
Zo všetkých kníh od Hemingwaya, ktoré som doteraz čítala, sa mi táto zatiaľ páči najviac. Samotný dej mapuje každodenný život, pocity a nádeje jedného z najväčších spisovateľov všetkých čias (aj jeho legendárnych priateľov) a zároveň jedinečnú dobovú atmosféru vždy magického Paríža. Táto kniha je literárna lahôdka a zaslúži si čestné miesto v knižnici. Čítať viac

Vydavateľstvo Odeon

Čítať viac

„A najdôležitejšia vec, ktorú by ste si mali zapamätať: pravidlá neexistujú.“

Sila podvedomia - Kimberly Friedmutter, 2020
Sila podvedomia
Kimberly Friedmutter