10 dní v Islamskom štáte - Jürgen Todenhöfer
10 dní v Islamskom štáte
12,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

10 dní v Islamskom štáte

Ikar, 2016
4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Ikar, 2016

Keď Jürgen Todenhöfer v polovici decembra 2014 v ohrození života konečne po pašeráckych chodníčkoch prekročil hranicu zo Sýrie späť do Turecka, zbavil sa ťažkého bremena. Jeho desaťdňovej ceste po „Islamskom štáte“ predchádzal niekoľkomesačný boj...

Čítaj viac

12,90 €

Posielame do šiestich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Jedinečná reportáž z najnebezpečnejšieho štátu sveta!
Keď Jürgen Todenhöfer v polovici decembra 2014 v ohrození života konečne po pašeráckych chodníčkoch prekročil hranicu zo Sýrie späť do Turecka, zbavil sa ťažkého bremena. Jeho desaťdňovej ceste po „Islamskom štáte“ predchádzal niekoľkomesačný boj cez skype o bezpečnostné záruky. Autorov kritický postoj ku „kalifátu“ IS veľmi dobre poznal, preto si bol plne vedomý obrovského rizika spojeného so svojou expedíciou, a to jednak pre nevypočítateľnosť teroristov IS a jednak pre sýrske a americké bombardovanie.

Jürgen Todenhöfer sa ako publicista desiatky rokov angažuje za mier. Jeho knihy sú vášnivou obhajobou sveta, v ktorom sa konflikty nebudú riešiť zbraňami a násilím, ale politickými prostriedkami. Vždy hovoril tvárou v tvár s obidvoma stranami, či už to bol sýrsky prezident Asad alebo predstavitelia Talibanu. Tentoraz svoj záujem sústredil na otázku: Nakoľko mocný a nebezpečný je „Islamský štát“ v skutočnosti? Aké šialené predstavy poháňajú jeho vodcov? Čo podnecuje ich stúpencov, aby páchali také príšerné zverstvá, nad ktorými zostáva zdravý rozum stáť a ktoré šokujú celý svet?

Autor tvrdí, že bojovníci IS sú presvedčení, že svojou totalitárnou ideológiou a demonštratívnou brutalitou dokážu zmeniť svet. V Mosúle necelých 400 bojovníkov IS zahnalo na útek 25 000 irackých vojakov a policajtov vyzbrojených najmodernejšou technikou. IS za niekoľko mesiacov dobyl územie s rozlohou Veľkej Británie. Každý deň sa k nemu pridávajú noví bojovníci z celého sveta. Napriek tomu Západ stále podceňuje nebezpečenstvo, ktoré IS predstavuje pre mier na Blízkom východe a na celom svete. Doteraz nevyvinul presvedčivú politickú stratégiu.

Jeho kniha dôrazne varuje pred radikálnymi a neľudskými cieľmi „Islamského štátu“, pre ktoré neexistuje žiadne ospravedlnenie. Najmä z hľadiska islamu. Podľa Todenhöfera je IS dieťaťom vojny proti Iraku, ktorá nemala ani tú najmenšiu oporu v medzinárodnom práve.
Reportáž z „ríše zla“ je naliehavou výzvou o potrebe nájsť politické východisko zo špirály násilia na Blízkom východe a obhajobou rozumnej protiteroristickej politiky.
Čítaj viac
Kúpte spolu
10 dní v Islamskom štáte - Jürgen Todenhöfer
Fitness diár® 2021 -
24,76 €
Ušetríte 2,04 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Inside IS – 10 Tage im „Islamischen Staat“
Rozmer
135×208 mm
ISBN
9788055146621
Naše katalógové číslo
217629
Počet strán
288
Hmotnosť
375 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,4 / 5

9 hodnotení

5
3
1
0
0

eva
28.10.2016
Názor čitateľa
V každom prípade, z knihy mrazí. Odvážny novinár , ktorý dokázal ísť do IS , hoci len na pár dní.

Obsah knihy mrazí, dokonca desí. Najmä ak si uvedomím , že " islamistami" sú rodení Nemci, ktorých rodičia aj starí rodičia boli Nemci.

Ako sa tieto " deti " dali zmanipulovať a prijali za svoje neľudské a strašné praktiky, akou " filozofiou " sa riadia.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
10 dní v Islamskom štáte - Jürgen Todenhöfer
Fitness diár® 2021 -
24,76 €
Ušetríte 2,04 €

„Čím viac pomlčiek v knihe, tým menej myšlienok.“

A. Schopenhauer