Knihy
E-knihy
28,58 €

Bežná cena Bežne 29,99 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o produkte

Preverí znalosti aj váš odhad protihráčov
Táto dôvtipná vedomostná hra preverí nielen vaše znalosti, ale aj schopnosť správne odhadnúť protihráčov. Len ten, kto úspešne zvládne oboje, môže v tejto hre zvíťaziť. iKNOW nie je len obyčajná kvízová hra. Je to naozajstná výzva pre každého, kto očakáva niečo viac.
Hra obsahuje 1 600 otázok zo štyroch kategórií (osobnosti, svet, ľudská tvorba, rôzne) a 4 800 pomôcok, ktoré vám postupne odhaľujú správnu odpoveď. Tieto pomôcky navyše poskytujú hráčom nepreberné množstvo ďalších informácií a zaujímavostí ku každej otázke.
Zábava, vedomosti a taktika – to je iKNOW.Zaujíma Vás viac informácii – prečítajte si časť pravidiel!

Hráči umiestňujú figúrky iKNOW na hraciu plochu podľa toho, či chcú jednu alebo až tri pomôcky na otázku. Ak hráč napr. umiestni svoju figúrku na políčko označené jednou bodkou (môže teda získať jeden výherný žetón), dostane spolu tri pomôcky.
Potom hráči umiestnia svoje figurky iBET. Stavia si na ľubovoľného protihráča, a to tak, že umiestnia svoju iBet figúrku na prázdne kruhové pole „+“ (ak si myslia, že protihráč odpovie správne) alebo na pole „-“ (ak tipujú, že protihráč odpovie chybne).
Keď sú všetky figúrky iKNOW a iBET na hracej ploche, predčítavajúci hráč prečíta pomôcku v hodnote troch žetónov. Hráči, ktorých figúrky iKNOW sú umiestnené na políčkach označených tromi bodkami, potom odpovedajú na otázku. Potom sa prečíta pomôcka v hodnote dvoch žetónov a na otázku môžu odpovedať hráči, ktorých figúrky iKNOW sú umiestnené na políčkach s dvoma bodkami. Napokon sa číta pomôcka v hodnote jedného žetónu a odpovedajú hráči, ktorí stoja na políčkach označených jednou bodkou. Až keď na otázku odpovedia všetci hráči, môže predčítavajúci hráč prečítať správnu odpoveď.
Ak ste na otázku odpovedali správne, vyhrávate biele žetóny v počte podľa úrovne, na ktorú ste odpovedali (3 bodky = 3 žetóny atď.). Ak ste správne odhadli úspešnosť iného hráča, vyhrávate ďalší biely žetón. Za chybnú odpoveď neprichádzate o žiadne žetóny, ale za chybný odhad strácate jeden biely žetón. Na konci každého kola predčítavajúci vždy dostane dva biele žetóny a všetky figúrky a vrátia jednotlivým hráčom.
Môžete blufovať - nezabudnite, že súperi v rade za vami môžu vašu odpoveď zopakovať!

Herný materiál: 400 kariet s 1 600 otázkami a odpoveďami, herný plán, 6 iKNOW figúrok, 6 iBET figúrok, herné žetóny (25 čiernych a 25 bielych), 1 priehľadný žetón na označenie kategórie, pravidlá.
Čítaj viac
Kúpte spolu
iKNOW -
V kocke! Svet -
43,82 €
Ušetríte 2,16 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Rozmery krabice
218×220 mm
Vekové odporúčanie
12+
Katalógové číslo výrobcu
81046
Naše katalógové číslo
216269
Jazyk
slovenský

Recenzie

Ako sa vám páčila hra?

4,7 / 5

10 hodnotení

7
3
0
0
0

Mária Backová
22.1.2016
Iknow
mi dobrá, zaujímavá, zaujala celú rodinu, odporúčam kúpiť, .môže ju hrať aj väčší počet hráčov aj mladšie i staršie ročníky .Neľutujem že som ju kúpila. bol to taký povianočný darček
Čítaj viac
Eva
18.1.2016
iKNOW
Vynikajúca a zábavná hra, pri ktorej sa dá veľa naučiť. A najlepšie na tom je, že môže vyhrať aj hráč, ktorý nemá veľa vedomostí, ale vie dobre stávkovať na druhých :-D
Myslím, že na túto hru sú vhodní štyria hráči.
Čítaj viac
Natália
8.1.2016
iKNOW
Hra má perfektný dizajn a zaujímavé spracovanie otázok - respektíve nápovedy. Široké spektrum otázok - na niektoré sa dá odpovedať takmer hneď, o niektorých sme nemali ani chýru ani slychu, ale aspoň máme teraz väčší rozhľad :). Mladšia generácia (pod 20) má trochu problém so staršou generáciou hercov a spevákov, ale tí to zase vyvažujú školskými poznatkami. Neviem ju porovnať s inými vedomostnými hrami, keďže je u nás doma prvá svojho druhu, každopádne splnila veľmi vysoké očakávania (nesklamala, ani extra neprekvapila). Jediné malilinké mínus je, že v troch nám to nepríde až taká zábava (keď jeden číta otázku a dvaja odpovedajú - stávkujú vždy len na toho druhého), ale ako hra pre 4-6 hráčov super - len odporúčam.
Čítaj viac
Veronika
23.11.2015
iKNOW
iKNOW je jednoduchá kvízová party hra, pri ktorej si preveríte vaše vedomosti, niečo nové sa naučíte, no v neposlednom rade sa aj zabavíte. Asi každého táto hra najprv zaujme svojim balením, pripomína totiž výrobok od firmy Apple, a teda komu by sa nepáčila? Každý po nej siahne. Dizajn tejto hry je veľmi pútavý, za čo výrobcom dávam veľké plus. Ale pri dizajne to nekončí. Mne osobne sa veľmi páči aj myšlienka hry. Je to vedomostná hra s prvkom inakosti, ktorým sa líši od iných vedomostných hier, stávkovaním. Môžte si staviť, či vaši súpery uhádnú danú vedomostnú otázku alebo nie. Ak si správne tipnete, body získavate tiež. Považujem to za veľké plus tejto hry i oživenie. Ešte väčšia interakcia, súťaženie medzi hráčmi, inteligentné zavádzanie spoluhráčov, nech nespoznajú, či odpoveď poznáte. Ide tu predsa aj o prestíž. Otázky majú tri nápovedy, ktoré sú zrozumiteľné a jasné, čo považujem tiež za prínos. ☺ Záverom chcem povedať, že kúpou tejto hry, som nič neoľutovala, či už sa chcem zahrať v kolektíve, alebo rozširovať si svoje vedomosti sama čítaním si otázok. Vždy som sa pri hre dobre zabavila a veľa naučila. Vrelo odporúčam. ☺
Čítaj viac
Tomáš
18.11.2015
iKNOW
Netradičná vedomostná hra so zaujímavým herným systémom, ktorá nemá obdobu. Hráči odpovedajú na otázky a ešte aj tipujú na súperov, či odpovedia spravne alebo nie. Takže aj hráči, ktorí nevedia správnu odpoveď môžu získať body, tým že správne tipnú na súpera. Hráči sa zabavia a aj sa veľa dozvedia... viac ako v iných vedomostných hrách, lebo pri každej otázke sa dozviete až 3 nové informácie. Konečne nejaká zaujímavá vedomostná hra.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
iKNOW -
V kocke! Svet -
43,82 €
Ušetríte 2,16 €

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green