Knihy
E-knihy

Miriam

Slovart, 2015
3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Slovart, 2015

Autentický príbeh z nedávnych slovenských dejín. Miriam Grossmanová nemala ľahký život. Počas Slovenského štátu prišla o svojich najbližších, ktorým sa už nepodarilo odísť do...

Čítaj viac

11,59 €

Bežná cena Bežne 11,95 €

Ušetríte 3%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Autentický príbeh z nedávnych slovenských dejín.

Miriam Grossmanová nemala ľahký život. Počas Slovenského štátu prišla o svojich najbližších, ktorým sa už nepodarilo odísť do Palestíny. Jej spomienky sa spájajú s rodným domom a so susedmi, ktorí jej zachránili život. Spomienky si nechávala pre seba, nechcela nimi priťažiť synovi. Až na sklonku života sa rozhodla svoj príbeh nahovoriť do diktafónu a zanechať ich synovi, ktorého pre emigráciu vyše dvadsať rokov nevidela.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Miriam - Fero Rajec
Pochovaní zaživa - Dominik Dán
22,78 €
Ušetríte 3,12 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
192
Hmotnosť
350 g
Rok vydania
2015
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart
Rozmer
130×210 mm
ISBN
9788055614588
Naše katalógové číslo
215462

Čo si myslíme my

27. mája 2016

Silný biografický príbeh o židovskom dievčatku menom Miriam, ktoré na sklonku života zanecháva svojmu synovi tri pásky, na ktoré mu narozprávala svoj životný príbeh.
Miriam počas svojho života zažila hneď niekoľko režimov, no všetky mali na jej osud podobný dopad. Podrobne opisuje ako ju pripravili o domov, rodinu, priateľov a nakoniec aj syna...situácie, kedy sa skrývala pred gardistami v kope sena, či latríne som čítala so zatajeným dychom....
Kniha zachytáva spomienky, z ktorých mrazí, no knihu som doslova "zhltla" behom pár hodín.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

7 hodnotení

7
0
0
0
0

Mariana
20.5.2019
Krásna kniha
Krásny príbeh plný bolesti a každodenného boja so životom. Keď som knihu dočítala, tak prvé čo mi napadlo bolo, že hlavná hrdinka je obrazom jednej úžasnej ženy, ktorá hoci v živote veľa trpela, vždy dokázala čeliť svojmu osudu. Rada by som vedela, či je príbeh založený na skutočnosti, alebo ho autor dotvoril. V každom prípade túto knihu vrelo odporúčam.
Čítaj viac
Natália Nagyová
2.12.2016
Krásna kniha
Krásny a silný príbeh Miriam, dievčaťa židovského pôvodu, ktorá vo svojich posledných chvíľach zanechala svojmu synovi pásky, na ktorých je vyrozprávaný jej život. V spomienkach opisuje to, ako prišla o rodinu, zostala úplne sama vo svojej rodnej obci, to , ako sa jej ujali úplne cudzí ľudia, ktorí sa postupne stali jej rodinou. Miriam za svojho života prešla viacerými politickými režimami, ktoré jej počas života príliš nedopriali, až nakoniec prišla aj o to najcennejšie, svojho syna.
Krásne vyrozprávaný príbeh, ktorý čítate jedným dychom a čakáte, či sa dočkáte happy – endu. Tak ako všetky knihy z tohto obdobia, aj táto vo vás zanechá silné pocity, odporúčam.
Čítaj viac
14.9.2016
silný príbeh
Výborný príbeh, je neuveriteľné čo dokáže človek prežiť a kam až siaha ľudská zloba medzi obyčajnými ľuďmi. Výborne opísané, že napriek tomu kto vládal tam hore, najväčšie zlo páchali obyčajní ludia, ktorí sa snažili z nešťasta iných vyťažiť svoj vlastný prospech...
Čítaj viac
Peter Jurčík
20.6.2016
Názor čitateľa
Bolestný príbeh, ale zato veľmi zaujímavý. Od knižky som sa nevedel odtrhnúť a dá sa povedať, že som ju doslova zhltol. Gratulujem autorovi a odporúčam čitateľom, ktorí majú radi pútavý a napínavý dej.
Čítaj viac
Ján Bachner
15.11.2015
Skvelá kniha
Fero Rajec opäť napísal skvelé dielo, ktoré vás od začiatku až do konca drží v napätí. Zároveň je to pohľad do našej nie tak vzdialenej minulosti. Odporúčam ju našej čitateľskej verejnosti.
Čítaj viac
Ladislav Briestenský
6.5.2016
Názor čitateľa
Spisovateľ Fero Rajec napísal dielo, ktoré by malo byť zaradené v osnovách pre žiakov stredných škôl.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Miriam - Fero Rajec
Pochovaní zaživa - Dominik Dán
22,78 €
Ušetríte 3,12 €

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth