Soudný den - Terry Pratchett, Ian Stewart, Jack Cohen
Soudný den
12,89 €
Knihy
E-knihy

Soudný den

Terry Pratchett

Terry Pratchett (celým menom Terence David John Pratchett) (*28. apríla 1948 - † 12. marca 2015) je anglický autor fantasy literatúry. Pratchett sa narodil v Beaconsfielde v anglickom grófstve Bucks Davidovi a Eileen Pratchettovcom. Svoje vzdelanie pripisuje High Wycombe Technical High School...

Ian Stewart

Je autorom mnohých kníh o matematike, vrátane presláveného titulu Hrá Boh v kocky?. Je častým hosťom populárno-vedeckých programov v televíziách v Amerike, Kanade a Veľkej Británii.

Talpress, 2015
6-7 hodín čítania
Vydavateľstvo
Talpress, 2015
4. diel série
Věda na Zeměploše

Čtvrtá kniha ze série Věda na Zeměploše se tentokrát vypořádává s OPRAVDU ZÁVAŽNÝMI OTÁZKAMI! Toto je nový brilantní zeměplošský příběh Terryho Pratchetta Soudný den, s opravdu velkými poznámkami (formou prokládaných kapitol) matematika Iana Stewarta

Čítaj viac

12,89 €

Bežná cena Bežne 13,11 €

Ušetríte 2%

Posielame do 11 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Čtvrtá kniha ze série Věda na Zeměploše se tentokrát vypořádává s OPRAVDU ZÁVAŽNÝMI OTÁZKAMI! Toto je nový brilantní zeměplošský příběh Terryho Pratchetta Soudný den, s opravdu velkými poznámkami (formou prokládaných kapitol) matematika Iana Stewarta a biologa Jacka Cohena, přinášejícími spletitou kombinaci fikce, špičkové vědy a filozofie.

Marjorie Dawe je knihovnice a bere svoji práci - a samozřejmě pravdivost slov - velmi vážně. Ona o tom neví, ale její a náš svět - Zemneplocha - je ve velkých problémech. Na Zeměploše se totiž schyluje ke kolosální potyčce.

Mágové Neviditelné Univerzity se cítí za Zemneplochu zodpovědni (asi jako za svého pískomila). Konec konců ji stvořili zfušováním jednoho kvantového Thaumo-dynamického pokusu. Ale Omnijci na ně podávají žalobu a tvrdí, že mágové hraním na bohy zesměšňují jejich vznešené náboženství.

Když se nejlepší právnické mozky na Zeměploše (zombie a kněz) připravují na bitvu - a bylo zatáhnuto za velkou červenou páku v budově Silnoproudé magie - Marjorie Dawe je vržena skrz mnohovesmír přímo doprostřed celé té ožehavé aféry. Zatímco naše trojice zkoumá Boha, Vesmír a popravdě i všechno ostatní, můžete očekávat slony nesoucí svět, kvantovou gravitaci v teoretickém modelu Escher-verse, evoluční design, věčné rozpínání, temnou hmotu, systémy nevíry - a zevrubnou studii, jak vymyslet lepší past na myši.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Soudný den - Terry Pratchett, Ian Stewart, Jack Cohen
Draky zo Strašihradu - Terry Pratchett
22,84 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
416
Hmotnosť
240 g
Rok vydania
2015
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Talpress
Rozmer
111×180 mm
ISBN
9788071975656
Naše katalógové číslo
213237

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

3 hodnotenia

2
1
0
0
0

7
5.10.2015
Do série
Overený nákup
Tak ako v predchádzajúcich 3 častiach Vedy ide o konfrontáciu fungovania Plochozemského sveta s tým reálnym. Napriek určitému prísľubu, ktorý evokuje názov, je to pokračovanie, resp. upresňovanie, dopĺňanie, a miestami i revízia faktov (predovšetkým z oblasti prírodných vied), ktorým boli venované minulé diely. V menšej miere sa konfrontuje vedecký a idealistický pohľad na svet, no tam je to skôr také rozpačité. Určité negatívum vidím i v tom, že na rozdiel od predchádzajúcich častí je táto dosť kostrbatá, skáče z témy na tému (niekedy sa fragmenty opakujú) v rámci nie vždy logicky budovaných celkov - je až necitlivo zreteľné, že každý autor si napísal to svoje a konečné uhladenie (asi i vďaka zdraviu pána Pretchetta) do jednotného celku bolo problematické. Pre priaznivcov Pratchetta však žiadna tragédia :o) Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Soudný den - Terry Pratchett, Ian Stewart, Jack Cohen
Draky zo Strašihradu - Terry Pratchett
22,84 €

„Kniha je často dôležitejšia než veľká bitka.“

Samuel Smiles