Věda na Zeměploše - Terry Pratchett, Ian Stewart, Jack Cohen
Věda na Zeměploše
12,22 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Věda na Zeměploše

Terry Pratchett

Terry Pratchett (celým menom Terence David John Pratchett) (*28. apríla 1948 - † 12. marca 2015) je anglický autor fantasy literatúry. Pratchett sa narodil v Beaconsfielde v anglickom grófstve Bucks Davidovi a Eileen Pratchettovcom. Svoje vzdelanie pripisuje High Wycombe Technical High School...

Ian Stewart

Je autorom mnohých kníh o matematike, vrátane presláveného titulu Hrá Boh v kocky?. Je častým hosťom populárno-vedeckých programov v televíziách v Amerike, Kanade a Veľkej Británii.

6-7 hodín čítania
Vydavateľstvo
Talpress, 2005
1. diel série
Věda na Zeměploše

V této knize tří autorů – biologa, matematika a spisovatele vědeckofantastické literatury – můžeme jejich očima pozorovat zákonitosti našeho vesmíru aplikované na fantastický vesmír, kde nejdůležitější fyzikální zákony začínají slovem „možná“.

Čítaj viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

V této knize tří autorů – biologa, matematika a spisovatele vědeckofantastické literatury – můžeme jejich očima pozorovat zákonitosti našeho vesmíru aplikované na fantastický vesmír, kde nejdůležitější fyzikální zákony začínají slovem „možná“. A samozřejmě si můžeme vyslechnout i názor skupinky mágů z Neviditelné univerzity, kteří v nově vzniklém kapesním vesmíru plném supernov, dinosaurů a kvantových fyziků nevidí nic než elegantní těžítko.

Přišla taková zima, že se mágové na Neviditelné univerzitě rozhodli vyzkoušet jeden prastarý, velice nebezpečný experiment, který by sice mohl zajistit teplo pro celou univerzitu, ale také by mohl vyústit v explozi, která by okamžitě zničila celý Ankh-Morpork. Hlavně, že prokřehlým profesorům bude teplo. K apokalypse nakonec nedojde a jako vedlejší efekt vznikne malý svět, kde neexistuje magie. A když na kulatou modrou planetu, která se v něm objeví, vyšlou mágové Mrakoplaše, zjistí tento mistr dvou vesmírů v běhu na krátké vzdálenosti, že vzniklo jen další místo plné tvorů, kteří mu usilují o život.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Science of Discoworld
Počet strán
4576-7 hodín čítania
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
108×175 mm
Hmotnosť
244 g
ISBN
8071972436
Rok vydania
2005
Naše katalógové číslo
21096
Jazyk
čeština
1. diel série
Věda na Zeměploše
Vydavateľstvo
Talpress

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,1 / 5

20 hodnotení

11
3
3
3
0

Rozšafín Ctibum
27.6.2019
Takže...
...je to kniha o vede na Zemi. Zeměplochy je tam veľmi málo. Za mňa skôr sklamanie i keď, čítať sa to dá a pán Pratchett bohužiaľ už žiadny ďalší príbeh zo Zeměplochy nenapíše. Čítaj viac
Jana Garaiová
24.8.2015
Vyššia úroveň myslenia :)
Mám od Pratchetta už veľa odčítané a musím povedať, že toto je skvelá miniséria v rámci Zemněplochy, nádherné uchopenie fyziky, chémie, kvantovej fyziky ...vesmíru a jednoducho VEDY ...zrozumiteľným, zábavným a pútavým spôsobom ...ale predsa len je to trochu ťažšie čítanie, keď chcete postrehnúť každú narážku. Musela som čítať pomalšie a pozornejšie, ako som zvyknutá (no neprekážalo :)).
V knihe sa striedajú kapitoly s príbehom a kapitoly vysvetľujúce "vedu" (pratchettovsky).
Čítaj viac
JanaM.
12.10.2015
Názor čitateľa
Hm, a to je tak od 10r. alebo až od 15? I ke%d kvantová fyzika sa mi zdá i pre stredoškoláka priveľa. Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia