Knihy
E-knihy

História hudobnej kultúry mesta Považská Bystrica

Kniha História hudobnej kultúry mesta Považská Bystrica prináša dianie na hudobnej scéne mesta predovšetkým v druhej polovici XX. storočia, keď autor Gustav Ulický bol jedným z jej hlavných aktérov. Môžeme konštatovať, že spomienkové rozprávanie...

Čítaj viac

10,59 €

Bežná cena Bežne 10,90 €

Ušetríte 3%

Posielame do 10 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kniha História hudobnej kultúry mesta Považská Bystrica prináša dianie na hudobnej scéne mesta predovšetkým v druhej polovici XX. storočia, keď autor Gustav Ulický bol jedným z jej hlavných aktérov.
Môžeme konštatovať, že spomienkové rozprávanie autora prináša veľa zaujímavých a cenných informácií, ktoré žiaden historiograf by nemohol priniesť, lebo žil mimo tejto scény. Autorovo účinkovanie vo viacerých hudobných telesách je zárukou hodnoverných informácií, navyše tieto boli redaktormi vydania konzultované so súputníkmi Gustava Ulického. Osobitne vysoko si ceníme množstvo fotografického a faktografického materiálu, ktoré Gustav Ulický zhromaždil a podrobne popísal. V archívoch sa často nachádzajú fotografie bez popisu a identifikovania osôb, čo znižuje ich výpovednú hodnotu a relevantnosť. Tak ako sa tóny hudby rozplynú v priestore, rozplynuli by sa bez správneho autora informácie o ľuďoch na fotografiách uverejnených v knihe. Usilovná práca Gustava Ulického prináša pre súčasníkov, ale i pre budúce generácie poznanie skutočností, ktoré determinujú ich bytie v tomto regióne.
Napriek tomu, že globalizácia zasahuje všetky sféry života, ukazuje sa, že pre jednotlivca je dôležité poznať odkiaľ pochádza, aké sú jeho korene, aké hodnoty vplývali na jeho formovanie. Jednoducho povedané, je potrebné byť niekde ukotvený, je potrebné mať domov. I toto sú dôvody, pre ktoré Vlastivedné múzeum v Považskej Bystrici vydáva Históriu hudobnej kultúry mesta Považská Bystrica.
Redaktori sa rozhodli prezentovať rukopis v úplnom rozsahu a v pôvodnej podobe. V závere ponechali autorovi právo na vyjadrenie vlastného názoru, čo sa môže niekomu javiť ako príliš subjektívne. Domnievame sa, že vzhľadom na činnosť, ktorú pán Gustav Ulický na poli hudobnej kultúry vykonal má na to právo. Múzeum prináša verejnosti autentický materiál, ktorý v budúcnosti bude cenným študijným prameňom k dejinám hudby mesta Považská Bystrica.
Redakcia ďakuje za úzku spoluprácu a cenné informácie pri príprave knihy do tlače Mgr. art. Michalovi Bróskovi, Viliamovi Frolovi, Jaroslavovi Drevenákovi, Ing. Alfrédovi Richtrerovi.
Osobitná vďaka patrí autorovi Gustavovi Ulickému, ktorý knihu napísal a zozbieral všetok faktografický materiál. Kniha bola napísaná v roku 2010 a k tomuto dátumu sú platné uverejnené údaje. Prosíme čitateľa, aby ku knihe pristupoval s ohľadom na termín vzniku. Je pravda, že odvtedy sa mohli niektoré skutočnosti zmeniť.
Svoju veľkorysosť preukázali a finančné prostriedky poskytli na vydanie publikácie viaceré právnické a fyzické osoby, za čo im Vlastivedné múzeum v Považskej Bystrici vyslovuje úprimnú vďaku a menovite ich uvádza v závere knihy.
Čítaj viac
Kúpte spolu
História hudobnej kultúry mesta Považská Bystrica - Gustav Ulický
Vory - Ruská supermafia - Mark Galeotti
24,15 €
Ušetríte 2,65 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
127
Hmotnosť
759 g
Rok vydania
2013
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Vlastivedné múzeum v Považskej Bystrici
Rozmer
230×280 mm
ISBN
9788097061937
Naše katalógové číslo
210744

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
História hudobnej kultúry mesta Považská Bystrica - Gustav Ulický
Vory - Ruská supermafia - Mark Galeotti
24,15 €
Ušetríte 2,65 €

„Je nudné rozprávať sa s človekom, ktorý toho viac napísal ako prečítal.“

Samuel Johnson