Knihy
E-knihy

Našťastie nemáme mlieko

Albatros, 2015
Vydavateľstvo
Albatros, 2015
Preklad

Viete, čo všetko sa môže prihodiť, keď vaša mamka odíde na služobnú cestu a v rukách to má otec? Nevšedný a úsmevný príbeh z pera obľúbeného spisovateľa Neila Gaimana. Malým hrdinom knižky mama pred odchodom zanechá naozaj dlhý zoznam povinností...

Čítaj viac

7,61 €

Bežná cena Bežne 7,99 €

Ušetríte 5%

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Viete, čo všetko sa môže prihodiť, keď vaša mamka odíde na služobnú cestu a v rukách to má otec? Nevšedný a úsmevný príbeh z pera obľúbeného spisovateľa Neila Gaimana. Malým hrdinom knižky mama pred odchodom zanechá naozaj dlhý zoznam povinností. Na ňom je aj poznámka, aby nezabudli kúpiť mlieko. A tak sa poň otec vyberie pred raňajkami, no trvá mu to až podozrivo dlho. No aj obyčajný nákup sa môže zmeniť na veľké dobrodružstvo, počas ktorého stretnete napríklad dinosaury, zelených mimozemšťanov, pirátov či iné podivuhodné bytosti.


Čítaj viac
Kúpte spolu
Našťastie nemáme mlieko - Neil Gaiman, Chris Riddell (ilustrácie)
Doktor Proktor a veľká lúpež zlata - Jo Nesbo
22,52 €
Ušetríte 0,42 €

Recenzie, kritiky

Toto bola tá najbláznivejšia výhovorka! (Zuzana Štelbaská), dennikn

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Fortunately, the Milk...
Rozmer
135×187 mm
ISBN
9788000039459
Vekové odporúčanie
7+
Počet strán
88
Hmotnosť
270 g
Rok vydania
2015
Naše katalógové číslo
209848
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Albatros
Ilustrácie

Čo si myslíme my

Kníhkupec - vedúci zmeny
14. novembra 2015

Predstavte si, že sa Vám na raňajky minie mlieko. Cereálie bez mlieka, to predsa nejde! Ocino ide mlieko teda kúpiť, avšak v obchode je nejako podozrivo dlho... Z krátkej výpravy do obchodu sa veľmi ľahko môže stať dobrodružstvo o akom by sa Vám ani nesnívalo :) Čo všetko otca na ceste domov prekvapí? Podarí sa mu bezpečne dopraviť domov seba aj mlieko? A akú úlohu zohraje v záchrane sveta pred zelenými ufónmi? Prekvapení Vás čaká veru dosť, ale zaručene sa pri čítaní pobavíte :)

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,4 / 5

5 hodnotení

3
1
1
0
0

11.5.2016
pre dcéru
Túto knihu som kúpila dcére, ktorá už 1,5 roka dojčí svoje dieťa. Mala som predstavu, že to bude o matke a dojčení. Ďalším podnetom bolo, že majú doma skoro všetky knihy od Gaimana. Povedala, že to prečítala na posedenie, tak sa jej to určite páčilo.
Čítaj viac
23.7.2015
pre súčasné deti ako stvorené
Ako rodič si viem celkom živo predstaviť, čo viedlo Gaimana k napísaniu tohto príbehu pre deti. Pre mnohé deti totižto nie je nič vzrušujúcejšie, ako rozprávanie o mimozemšťanoch, pirátoch, indiánoch, dinosauroch, upíroch a farebných poníkoch. Gaiman použil všetky tieto bytosti v jednom príbehu a namiešal tak zábavný koktail, ktorý okrem autorovej fantázie dochucuje aj hra s rôznymi rovinami času. Zo súčasnosti do minulosti a potom skokom do budúcnosti a ešte niekoľkokrát tam aj späť. A to všetko iba preto, že doma nebolo na raňajky mlieko. Otec sa ho preto rozhodne pre deti kúpiť, no z obchodu sa dlho nevracia, a keď sa už napokon predsa len vráti, čakajúcim ratolestiam ponúka ako výhovorku svoj fantasticko-absurdný príbeh. Knižka je originálne ilustrovaná a odporúčam si ju prečítať aj oteckom, ktorí odídu pred Štedrým večerom kúpiť kapra a vrátia sa až na Silvestra. Len tak zo srandy, či by im podobná výhovorka u manželiek prešla :)
Čítaj viac
Zuzana Štelbaská
17.7.2015
Toto bola tá najbláznivejšia výhovorka!
Chcela by som byť pri tom. Počúvala by som s otvorenými ústami a vypúlenými očami a určite by som sa po celý čas usmievala. Dej má táto kniha absolútne uletený. Základná os je však veľmi jednoduchá. Mama odíde na konferenciu, deti ostanú doma s otcom, chcú sa naraňajkovať, ale nemajú mlieko. A tak ide oco do obchodu na rohu kúpiť jednu škatuľu mlieka, aby si deti zaliali cereálie a otec ochutil čaj. Lenže oco domov nechodí. Niekde sa zdržal. Deti ho čakajú a čakajú, cereálie sú už dávno na sucho zjedené a ocka nikde. Keď konečne príde, nasleduje jasná otázka: „Kde si toľko?“ A vtedy to príde…
Nemusíte byť dieťa, aby ste si užívali otcove trampoty v snahe dostať sa domov k deťom aj s neporušenou škatuľou mlieka. Mimozemšťania pripomínajúci sopeľ, piráti, pirane, vznášajúci sa loptový nosič, oko Sploda, poníky z budúcnosti, profesor Steg, grundledorfer alebo intergalaktická dinosauria polícia sa vám mihajú pred očami v mnohých časových pásmach, ktoré sa navzájom križujú a prelínajú, otec je v nich uväznený a robí, čo môže, aby sa dostal späť do prítomnosti. Deťom to popisuje do detailov, deti mu počas rozprávania dávajú kontrolné otázky a otec pokračuje v tejto neuveriteľnej, absurdnej a strhujúcej výhovorke, až kým nie je koniec knihy. Zábavné čítanie! :)
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Našťastie nemáme mlieko - Neil Gaiman, Chris Riddell (ilustrácie)
Doktor Proktor a veľká lúpež zlata - Jo Nesbo
22,52 €
Ušetríte 0,42 €

„Kniha je nositeľom civilizácie a hlasom jednotlivca.“

Barbara Tuchman