Finančné dejiny Európy - Zsolt Horbulák
Finančné dejiny Európy
9,90 €
Knihy
E-knihy

Finančné dejiny Európy

História peňažníctva, bankovníctva a zdanenia

Vydavateľstvo
Wolters Kluwer, 2015
Edícia
Ekonómia

Len máloktorá vec vie ľudí zaujať viac ako peniaze. Vychádzajúc z ekonomickej teórie ide o jediný statok, ktorý nedokáže nikdy u ľudí vyvolať pocit uspokojenia potreby. Akékoľvek množstvo peňazí totiž vlastníme, vždy by sme chceli mať ešte viac...

Čítaj viac

9,90 €

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Len máloktorá vec vie ľudí zaujať viac ako peniaze. Vychádzajúc z ekonomickej teórie ide o jediný statok, ktorý nedokáže nikdy u ľudí vyvolať pocit uspokojenia potreby. Akékoľvek množstvo peňazí totiž vlastníme, vždy by sme chceli mať ešte viac. Podoba peňazí sa časom menila. Pôvodne to boli úžitkové veci. Neskôr si úlohu platidiel prisvojili zriedka sa vyskytujúce, dobre tvarovateľné a odolné kovy. Nakoniec si ľudia vystačili už len s akýmisi náhradami, ktoré hodnotu len symbolizovali. S rozvojom peňazí úzko súvisí ich ukladanie a požičiavanie. Peniaze sú tovar, ale špeciálny tovar. Na označenie obchodníka s peniazmi sa ujalo pomenovanie bankár. Jeho činnosti regulovali nielen trhové zákony, ale aj mravné a náboženské princípy. Narábanie s peniazmi je súčasťou ľudskej kultúry. Peniaze však dobre slúžia aj štátu. Vyberanie daní posilnilo existenciu tejto inštitúcie. Cieľom tejto knihy je priblížiť premeny peňazí, bankovníctva a zdanenia všetkým tým, ktorí nemajú ekonomické vzdelanie ani hlbšie vedomosti z dejepisu, ale chceli by spoznať vývoj tohto fenoménu, ktorý mimoriadne ovplyvnil našu civilizáciu.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Finančné dejiny Európy - Zsolt Horbulák
Fitness diár® 2020 -
21,06 €
Ušetríte 2,74 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
275
Hmotnosť
598 g
Rok vydania
2015
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Wolters Kluwer
Rozmer
175×245 mm
ISBN
9788081681912
Naše katalógové číslo
207490

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Finančné dejiny Európy - Zsolt Horbulák
Fitness diár® 2020 -
21,06 €
Ušetríte 2,74 €

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth