Knihy
E-knihy

Svévole

Román o lásce

Host, 2015
3 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Host, 2015
Preklad

Ester Nilssonová je jednatřicetiletá básnířka a esejistka, racionální žena žijící v rozumném, dospělém vztahu. Jednoho dne dostane nabídku pronést prednášku o umělci Hugu Raskovi. Ten se akce zúčastní a prednáškou je nadšen...

Čítaj viac

11,20 €

Bežná cena Bežne 11,33 €

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Příběh o tom, jak v touze být milováni oddaně podvádíme sami sebe.
Ester Nilssonová je jednatřicetiletá básnířka a esejistka, racionální žena žijící v rozumném, dospělém vztahu. Jednoho dne dostane nabídku pronést prednášku o umělci Hugu Raskovi. Ten se akce zúčastní a prednáškou je nadšen. Je to začátek milostného vztahu, banálního ve své prosté krutosti, velkolepého naprostou odevzdaností.
Román Svévole vypráví o tom, nakolik jsme připraveni pro lásku lhát sami sobě, jak snadné je zneužít lidskou slabost a jak krutý muže být výsledek.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Svévole - Lena Andersson
Nížiny - Herta Müllerová
21,19 €
Ušetríte 0,45 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
208
Hmotnosť
300 g
Rok vydania
2015
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Host
Rozmer
150×210 mm
ISBN
9788074915277
Naše katalógové číslo
206474
Martinus logo
Lucie Zelinková
zamestnanec
11. februára 2016

Svévole je velmi originálním románem, který vypráví příběh filozofky, velmi vzdělané a inteligentní ženy, která se zamiluje a prožívá nevyvážený vztah. I přes svou běžnou inteligenci a rozum nedokáže ve vztahu vidět střízlivě, kniha je proto velmi zajímavou sondou do světa zamilované ženy. Poutavé a velmi originální.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,5 / 5

2 hodnotenia

1
1
0
0
0

Zuzana Schedová
29.3.2016
Kolega v práci mi povedal, že kým muži myslia racionálne, my ženy myslíme v emóciách. A to je asi najlepšia charakteristika tejto útlej švédskej knihy. Je to kniha o ženách a emóciách. Síce je to o jednej žene, ale dá sa to zovšeobecniť. Je to sonda do ženskej duše, jej myslenia, správania a konania na základe práve emócií, ktoré nás chtiac, či nechtiac vo veľkej miere ovládajú, takže sa veľakrát správame iracionálne a muži vôbec nechápu prečo.
Je to príbeh inteligentnej ženy, spisovateľky, ktorá má usporiadaný život. Prácu, ktorá ju naplňuje a plnohodnotného partnera. A zrazu sa zamiluje a začne sa správať nevysvetliteľne a iracionálne. Rozíde sa so svojím dlhodobým partnerom a vrhne sa po hlave do vzťahu s umelcom, ktorý je od začiatku neistý, zvláštny a ako na húpačke. My ako čitatelia, tak isto, ako aj jej známi a kamarátky vidíme, že je tomu umelcovi ľahostajná, ale ona je zaslepená. Verí, dúfa, trápi sa a správa sa absolútne iracionálne. Akákoľvek maličká veta povedaná zo slušnosti u nej vyvoláva nádej a podnecuje ju k ďalším činom, ktorými ho od seba len čím ďalej, tým viac odrazuje. Pre každého človeka neexistuje nič horšieho ako neopätovaná láska a zmarená nádej. Pritom to dúfanie, že predsa, možno, jedného dňa....to je na tom najhoršie.
Vynikajúca kniha s množstvom zaujímavých myšlienok a podnetov k zamysleniu. Odporúčam ju obom pohlaviam. Ženám, ktoré sa v hlavnej hrdinke možno trochu uvidia a uvedomia si, že ich správanie občas nie je úplne vhodné, aj keď v danej chvíli majú pocit, že majú na to právo (to sú tie emócie). A mužom, po prečítaní tejto knihy, nás možno trochu lepšie pochopia.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Svévole - Lena Andersson
Nížiny - Herta Müllerová
21,19 €
Ušetríte 0,45 €

„Nikdy som nemyslel na to, aby som písal pre povesť a poctu. Čo mám na srdci, musí von, a preto píšem.“

Ludwig Van Beethoven