Knihy
E-knihy

Teror ctnosti

O hranicích názorové svobody v Německu

Academia, 2015
Vydavateľstvo
Academia, 2015
Edícia
21. století

Kdo rozhoduje o tom, co se smí říkat, a o čem je třeba mlčet? Názorová svoboda je v naší zemi zaručena ústavou. Avšak jak je tomu opravdu? V realitě se neustále střetáváme se zákazy něco si myslet a veřejně o tom hovořit. Velmi snadno se tak ocitáme...

Čítaj viac

15,25 €

Bežná cena Bežne 15,28 €

Posielame do 10 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kdo rozhoduje o tom, co se smí říkat, a o čem je třeba mlčet? Názorová svoboda je v naší zemi zaručena ústavou. Avšak jak je tomu opravdu? V realitě se neustále střetáváme se zákazy něco si myslet a veřejně o tom hovořit. Velmi snadno se tak ocitáme u hranic toho, co lze veřejně sdělovat. Autor analyzuje konformismus bující všude kolem nás a konstatuje: Kdo vyslovuje názory nebo konstruuje souvislosti, které nezapadají do právě vládnoucího obrazu světa, bývá bez rozpaků označen za provokatéra. S jemu vlastní myšlenkovou pronikavostí staví Thilo Sarrazin tyto postoje a praktiky na pranýř, ukazuje, odkud pocházejí jejich příčiny, a pojmenovává čtrnáct zákazů myslet a hovořit ovládajících naši dobu.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Teror ctnosti - Thilo Sarrazin
Svoboda projevu - Petr Jäger, Pavel Molek
26,90 €
Ušetríte 0,60 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Der neue Tugendterror
Rozmer
148×210 mm
ISBN
9788020024688
Naše katalógové číslo
205679
Počet strán
336
Hmotnosť
660 g
Rok vydania
2015
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Academia

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

2 hodnotenia

1
0
1
0
0

Bětka
11.6.2016
Rozebírá politickou korektnost skrz naskrz. Dost těžkopádný germánský profesorský styl, chce to trpělivost, ale stojí to za to. Sarrazin pomůže pochopit německý oficiální postoj k migrační krizi 2015...
Čítaj viac
Michal Lauko
30.10.2015
Názor čitateľa
Potrebná kniha. V časoch, keď termín "politická korektnosť" je len synonymom pre zamlčiavanie skutočnosti a nástrojom na manipuláciu s verejnou mienkou je dobré vedieť, že kritické uvažovanie ešte úplne nevymizlo. Len škoda, že politika je disciplína, v ktorej kritické uvažovanie nevedie k okamžitým ziskom (o ktoré hlavne sa súčasní politici snažia) a je len extrémom v mori pritakávania a "nevyčnievania".
Čítaj viac
Earl Turner jr.
16.9.2015
Názor čitateľa
Výborná, aktuálna a pravdivá kniha. povinné čítanie súčasnosti. Ak by bol na mieste A. Merkelovej Thilo Sarrazin, všetko by bolo inak. Ale buďme optimisti aj v týchto ťažkých chvíľach Nemecka.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Teror ctnosti - Thilo Sarrazin
Svoboda projevu - Petr Jäger, Pavel Molek
26,90 €
Ušetríte 0,60 €

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green