Analógový tato - Vladimír Leksa-Pichanič
Analógový tato
5,70 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Ďalšie formáty

5,70 €

Posielame do šiestich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Analógový tato? Veď hrot atramentového pera, ktorým sa učil písať, dávno stratil ostrosť. Škvrny od vývojky načisto vybledli a v tmavej komore sa už iba raz za mesiac pri bielom svetle oholí. Magnetofónové kazety má vo veľkej škatuli uložené v garáži a gramoplatne počúva iba ak na Vianoce. Ťuká do klávesnice laptopu, fotí mobilom a hudbu počúva vo formáte MP3 či WAV, nech to už znamená čokoľvek. A predsa, signály, ktoré prijíma a vysiela, nie sú obyčajné logické jednotky a nulky.

Vladimír Leksa-Pichanič zaznamenáva formou malých poetických aj prozaických kusov (niekto by ich nazval aforizmami, epigramami, básničkami, minipoviedkami, či haiku) postrehy človeka na generačnom rozmedzí. Zaznamenáva ich ostro ako najcitlivejší fotografický film, s presnosťou diamantovej ihly ich potom reprodukuje. Jeho zápisy sú spojité, súvislé a hlboké. A ako je tomu u analógových záznamov, každý z nich je originál. Ešte sa dobre pamätá na desaťročného chlapca hrajúceho sa s dreveným nákladiakom a už vidí iného desaťročného chlapca hrajúceho sa s tabletom. Analógový tato digitálneho syna. Čo sa zmenilo a čo okrem lega pretrváva? Nepotrebujete dekodér, aby ste našli odpoveď.


Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
5,70 €

Posielame do šiestich dní

E-knihy a audioknihy

PDF
4,00 €

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Ďalšie
Kúpte spolu
14,40 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
64
Hmotnosť
230 g
Rok vydania
2015
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Perfekt
Rozmer
124×195 mm
ISBN
9788080467098
Naše katalógové číslo
205425

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
14,40 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia