Když se pamět vytrácí -
Když se pamět vytrácí
43,19 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Když se pamět vytrácí

  Vydavateľstvo
  Reader´s Digest Výběr, 2015

  Převratná kniha Když se pamět vytrácí je určena všem, kdo se ve svém životě setkali nebo setkávají s diagnózou Alzheimerovy choroby či jiného typu demence, ať už jde přímo o pacienty samotné, nebo o jejich příbuzné a přátele...

  Čítaj viac

  43,19 €

  Bežná cena Bežne 45,32 €

  Ušetríte 5 %

  Posielame do piatich dní

  Odporúčané tituly a kolekcie

  43,19 €

  Viac o knihe

  Život s Alzheimerovou chorobou a jinými typy demence z pohledu pacientů i pečujících.
  Převratná kniha Když se pamět vytrácí je určena všem, kdo se ve svém životě setkali nebo setkávají s diagnózou Alzheimerovy choroby či jiného typu demence, ať už jde přímo o pacienty samotné, nebo o jejich příbuzné a přátele.
  Převratná kniha KDYŽ SE PAMĚŤ VYTRÁCÍ je určena všem, kdo se ve svém životě setkali nebo setkávají s diagnózou Alzheimerovy choroby či jiného typu demence, ať už jde přímo o pacienty samotné, nebo o jejich příbuzné a přátele. Cenným zdrojem informací bude kniha hlavně pro osoby, které se rozhodly pečovat o své blízké postižené demencí v domácím prostředí. Dozvíte se, co se za obávanou diagnózou skrývá i jak je možné obtíže mírnit a jaké úpravy v bytě či domě provést s ohledem na pohodlí i bezpečnost nemocného. Přečtete si, kam se obrátit, nevíte-li si s pacientem rady, a naučíte se věnovat pozornost i vlastnímu tělesnému zdraví a psychice a předcházet tak syndromu vyhoření. Významná část knihy se věnuje problematice demence z pohledu českého právního řádu a přiblíží vám institut opatrovnictví, ale i novinky, které do této oblasti vnáší nový občanský zákoník. Dozvíte se také, jak správně napsat plnou moc i jak zaznamenat přání pacienta v době, kdy je ještě schopen komunikovat.
  Čítaj viac
  Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
  Dajte nám o tom vedieť.

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Počet strán
  256
  Väzba
  pevná väzba
  Rozmer
  189×262 mm
  Hmotnosť
  890 g
  ISBN
  9788074062483
  Rok vydania
  2015
  Naše katalógové číslo
  205370
  Jazyk
  český
  Vydavateľstvo
  Reader´s Digest Výběr

  Recenzie

  Ako sa vám páčila kniha?


  Silvia Valovičová
  7.5.2019
  Keď sa pamäť vytráca
  V knihe je zrozumiteľnou formou aj pre bežného človeka vysvetlené, akými štádiami prechádza človek pri demencii . Veľká časť knihy, čo hodnotím veľmi pozitívne je venovaná aj druhej strane teda tým, ktorí sa starajú o blízkeho s demenciou. Oceňujem prehľadnosť, zhrnutie informácií, tipy od lekárov, množstvo praktických rád a kontaktov - aj napriek tomu, že reálie aj konkrétna legislatíva vychádza z Čiech, je veľmi ľahko modifikovaná aj na Slovensko . Odporúčania, na ktoré kniha odkazuje napríklad pri výbere domova sú praktické, niektoré z nich ale budú veľmi ťažké zrealizovať z rôznych či už finančných alebo kapacitných dôvodov. Kniha aj napriek náročnej téme je písaná citlivo. Určite ju odporúčam prečítať ako vstupnú informáciu pre tých, ktorí majú o túto tému záujem. Čítaj viac

  „Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

  Džin - Martin M. Šimečka
  Džin
  Martin M. Šimečka