Knihy
E-knihy

Európske diktatúry 1918 - 1945

Kalligram, 2015
6-7 hodín čítania
Vydavateľstvo
Kalligram, 2015
Preklad

Európske diktatúry sú jasnou, podrobnou a čitateľsky prístupnou analýzou búrlivých udalostí prvej polovice 20. storočia v Európe. V období medzi prvou a druhou svetovou vojnou sa viac ako polovica európskych štátov transformovala na diktatúry...

Čítaj viac

15,25 €

Bežná cena Bežne 16,00 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Povinné čítanie pre všetkých milovníkov histórie!
Európske diktatúry sú jasnou, podrobnou a čitateľsky prístupnou analýzou búrlivých udalostí prvej polovice 20. storočia v Európe. Ako všetci vieme, v období medzi prvou a druhou svetovou vojnou sa viac ako polovica európskych štátov transformovala na diktatúry, ktoré neblahým spôsobom ovplyvnili ďalší politický vývin a historické smerovanie Európy.
Stephen J. Lee na príklade Ruska, Nemecka, Talianska, Španielska, Portugalska a štátov strednej a východnej Európy detailne predstavuje spôsob vládnutia Hitlera, Stalina, Mussoliniho, ale aj menej známych diktátorov. Vydajte sa na fascinujúcu cestu históriou, na ktorej pochopíte, ako sa to vôbec mohlo stať a ako ľahko sa môže história zopakovať.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Európske diktatúry 1918 - 1945 - Stephen J. Lee
Medzivojnové európske diktatúry - Roman Michelko
24,15 €
Ušetríte 0,75 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
456
Hmotnosť
750 g
Rok vydania
2015
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Kalligram
Rozmer
165×237 mm
ISBN
9788081018817
Naše katalógové číslo
205020

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

4 hodnotenia

3
1
0
0
0

Jan Onda
3.6.2016
Moj pohlad na knihu a moj nazor
Je to velmi zaujimava kniha ktora podava obraz minulych dejin ktorym mame verit a poučit sa z nich ,su v nich vykresleny vodcovia ktory boli svojim konanim bud donuteni alebo zanieteni svojou posdnutostou po moci a nadvladou nad inymi krajinami a velmi mnoho utrpenia to prinieslo ludom v tejto dobe ale dejiny sa opakuju v novšej podobe a su rafinovanejšie myslim si že sa vela nezmenilo len sa to podava inym postojom.Pokym štaty medzi sebou nebudu hladat kompromisy nikdy sa to nezlepši.
Čítaj viac
Marek
20.4.2016
Zatiaľ najlepší prierez diktatúrami, aký som čítal
Kniha je prierezom európskymi diktatúrami v uvedenom období rokov 1918 až 1945. Dozvedel som sa mnoho vecí o fungovaní týchto diktatúr, o pozadí ich vzniku, o ich ekonomických systémoch a podobne. Čo je dôležité je, že kniha nie je písaná štýlom "toto je pravda a nijako inak to nemohlo byť". Autor najskôr uvádza všeobecne známe fakty, potom cituje rôznych historikov a napokon dochádza k vlastnému záveru. Čitateľ sa teda dozvie názory aj iných historikov, pretože každý historik má svoj jedinečný pohľad na vec. Osobitne ma zaujala kratšia podkapitola venovaná slovenskému vojnovému režimu. Obsah a spôsob napísania knihy teda hodnotím veľmi pozitívne. S prekladom je to horšie. Neviem koľko kníh pán Száraz preložil, ale v preklade sa dopustil niekoľkých nepresností a chýb. Slovo actually sa dá preložiť ako v skutočnosti alebo skutočne, nie len ako aktuálne. Slovo finally sa dá preložiť aj ako nakoniec, napokon, nie len ako konečne. Sanctioned znamená schválený, odobrený, podporený, nie sankcionovaný. On that account znamená z toho dôvodu, popr. kvôli tomu, nie na to konto, ako to urobil on. A napokon found himself in znamená, že dotyčný (v tomto prípade Hitler) sa ocitol, nie našiel, v určitej situácii. V knihe tiež bolo aj zopár menších chybičiek v rôznych slovách. Tak či tak, odporúčam prečítať. 80%.
Čítaj viac
Marta
23.10.2015
Názor čitateľa
Kedže je to darček , knihu som ja zatiaľ nečítala. Podľa upútavky však určite bude zaujímavá a rozhodne ňou spravím radosť oslávencovi. Rozšírim tak jeho zbierku literatúry s touto tématikou.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Európske diktatúry 1918 - 1945 - Stephen J. Lee
Medzivojnové európske diktatúry - Roman Michelko
24,15 €
Ušetríte 0,75 €

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green