Kníhkupectvá zatvorené, ale web je otvorený :)
150.000 titulov v ponuke a bezpečné doručenie. Dávajte na seba pozor. Viac info
Stanice 11 - Emily St. John Mandel
Stanice 11
15,79 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Stanice 11

Argo, 2015
5-6 hodín čítania
Vydavateľstvo
Argo, 2015

Během představení Krále Leara v torontském divadle představitel hlavní role přímo na jevišti zkolabuje a přes veškeré snahy na místě umírá. Tragická událost, avšak nijak neobvyklá. Stačí však jediný strohý dovětek na konci kapitoly a je rázem jasné, že na

Čítaj viac

15,79 €

Bežná cena Bežne 16,36 €

Ušetríte 3%

Posielame do 14 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Během představení Krále Leara v torontském divadle představitel hlavní role přímo na jevišti zkolabuje a přes veškeré snahy na místě umírá. Tragická událost, avšak nijak neobvyklá. Stačí však jediný strohý dovětek na konci kapitoly a je rázem jasné, že na jeho kolegy i celé lidské pokolení se řítí dosud nepředstavitelná katastrofa. Jen o několik hodin později dopadne na lidstvo „jako atomová bomba“ mimořádně smrtící virus gruzínské chřipky a zdecimuje 99 procent světové populace.
Na rozdíl od jiných dystopií se ve Stanici jedenáct mladá kanadská autorka Emily St John Mandelová nezaměřuje pouze na samotné přežití postav v nové realitě dvacet let po tzv. Konci - jak stojí velkým písmem na boku karavanu kočující herecké společnosti „Symfonie na cestách“, která projíždí opuštěnou krajinou kanadských jezer a přiváží hrstkám přeživších krásu hudby a Shakespeara: „Přežít nestačí“. Station Eleven není ani tak románem o apokalypse, ale spíše nadmíru strhující knihou o lidské paměti a ztrátě, nostalgii a snech a o povznášející síle umění, které dokáže přehlušit samotu a zachytit prchavost okamžiku.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Stanice 11 - Emily St. John Mandel
Atlantský gen - A.G. Riddle
33,62 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Station Eleven
Rozmer
130×220 mm
ISBN
9788025715949
Naše katalógové číslo
203858
Počet strán
328
Hmotnosť
516 g
Rok vydania
2015
Väzba
pevná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Argo

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

2,3 / 5

3 hodnotenia

1
0
0
0
2

4
1.7.2019
treba jej dať šancu
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
áno knižka má zvláštnu dynamiku, v istej časti nudila aj mňa, ale prelúskala som tými "nudnejšími" stranami a v závere som chápala, prečo bola napísaná práve takto. Prelína sa v nej minulosť a súčasnosť, pričom všetko v nej so všetkým súvisí. Žiadna kapitola nie je zbytočná, hoci spočiatku sa tak hlavne tie flasbackové môžu javiť. Po dočítaní poslednej stránky som sa k nej neraz myšlienkami vracala a nútila ma ešte dlho o nej premýšľať. S odstupom času ju hodnotím stále ako výnimočnú knižku so silným príbehom, avšak silne akčný dej radšej nečakajte. Čítaj viac
Eva
13.1.2017
Station eleven
Podľa údajov z jednej stránky, túto knihu hodnotilo takmer 166 000 ľudí pričom má hodnotenie 4* z 5* čo je veľmi, veľmi dobré.
Z toho usudzujem, že je chyba asi vo mne. Nepáčila sa mi. Popravde, nedočítala som ju.

Prečo? Nebavila ma. Vzdala som tu kúsok za tretinou, kedy už bol naozaj najvyšší čas na nejakú tú akciu. Tá sa ale nekonala. Po sľubnom začiatku a silných rečiach o hroznej, prehroznej pandémii, ktorá postihla 99% ľudstva som sa dočkala iba putovania potulných hercov, ich stretnutia s nie celkom kompletným "prorokom", a ohromného množstva rozsiahlych flashbackov zo života a minulosti osoby, ktorá zomrela hneď na druhej strane.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Stanice 11 - Emily St. John Mandel
Atlantský gen - A.G. Riddle
33,62 €

„Keď zbierame knihy, zbierame šťastie.“

Vincent Starrett