Semantics, around and beyond - Stanislav J. Kavka
Semantics, around and beyond
8,80 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy
8,80 €

Bežná cena Bežne 9,23 €

Ušetríte 5%

Dodanie môže trvať viac ako tri týždne

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

The present text is a "university" writing books in which the author demonstrates a high level of theoretical knowledge in this field; the ability to choose what is essential and universal, and apart from incidental and peripheral phenomena; ability to present facts and knowledge language and form that make the "dry" linguistics engaging reading.

The present text reasonably basic mapping and for students of English, key areas of semantics while referring to the diverse understanding of the different sub-events. Each problem is presented as evidenced by a number of examples that contribute significantly to the understanding of copending issues. These illustrative examples are not limited to the English language. Illustration of different linguistic phenomena examples of several languages to students, first, to understand the diversity of structures of different languages and also to realize the possibility of generalising individual principles of semantics.

Predložený text je "vysokou školou" písania učebníc, v ktorom autor demonštruje vysokú úroveň teoretického poznania v predmetnej oblasti; schopnosť vybrať to podstatné a všeobecné a odhliadať od náhodných a periférnych javov; schopnosť prezentovať fakty a poznatky jazykom a formou, ktoré robia zo "suchej" lingvistiky pútavé čítanie. Predložený text primerane mapuje základné a pre študentov anglistiky, kľúčové oblasti sémantiky poukazujúc zároveň na rôznorodé chápanie jednotlivých čiastkových javov. Každý prezentovaný problém je doložený množstvom príkladov, ktoré výrazne prispievajú k pochopeniu pojednávanej problematiky. Tieto ilustratívne príklady sa neobmedzujú iba na anglický jazyk. Ilustrácia jednotlivých jazykových javov príkladmi z viacerých jazykov umožňuje študentom jednak pochopiť rôznorodosť štruktúry rôznych jazykov a jednak si uvedomiť možnosť zovšeobecnenia jednotlivých princípov sémantiky.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Semantics, around and beyond - Stanislav J. Kavka
Ilustrovaná stručná história času - Stephen Hawking
24,95 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
68
Hmotnosť
155 g
Rok vydania
2015
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
EDIS
Rozmer
178×250 mm
ISBN
9788055409870
Naše katalógové číslo
201841

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Semantics, around and beyond - Stanislav J. Kavka
Ilustrovaná stručná história času - Stephen Hawking
24,95 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev