Mechanika vozoviek pozemných komunikácií -
Mechanika vozoviek pozemných komunikácií
38,99 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Mechanika vozoviek pozemných komunikácií

  EDIS, 2014
  Vydavateľstvo
  EDIS, 2014

  Pri písaní učebnice Mechanika vozoviek pozemných komunikácií autori vychádzali z dlhodobo presadzovanej premisy v edukačnom procese, vo výskume...

  Čítaj viac

  38,99 €

  Bežná cena Bežne 40,62 €

  Ušetríte 4%

  Posielame do šiestich dní

  Odporúčané tituly a kolekcie

  38,99 €

  Viac o knihe

  Pri písaní učebnice Mechanika vozoviek pozemných komunikácií autori vychádzali z dlhodobo presadzovanej premisy v edukačnom procese, vo výskume a z následného transferu ich výsledkov do praxe v oblasti pozemných komunikácií.

  Vozovky pozemných komunikácií majú byť navrhnuté, postavené a udržiavané za primeranú cenu, v primeranej kvalite, rešpektujúc relevantné požiadavky užívateľov, obyvateľov ich okolia a zásad trvalo udržateľného rozvoja počas celého ich životného cyklu. Vozovka je integrálnou súčasťou pozemnej komunikácie predstavujúcej finančne a technicky náročnú inžiniersku stavbu. Splnenie vysokonáročných požiadaviek na vozovku je v prvom rade podmienené zodpovedným návrhom konštrukcie vozovky, výberom vhodných druhov materiálov a vrstiev, ako aj posúdením navrhnutej konštrukcie exaktnými výpočtovými metódami.

  Vysokoškolská učebnica je rozdelená na dvanásť kapitol popisujúcich štyri charakteristické oblasti problematiky. Prvá časť publikácie /kapitoly 2 až 6/ sa týka vstupných údajov a teoretických základov teórie pružnosti, modelovania konštrukcií vozoviek potrebných pre návrh a posúdenie vozoviek pozemných komunikácií. Druhou časťou publikácie je vlastná oblasť navrhovania posudzovania asfaltových vozoviek, cementobetónových vozoviek, vozoviek z dlažby, v tuneloch a na mostoch /kapitoly 7 až 9/. Tretia oblasť sa týka diagnostiky a zosilňovania vozoviek /kapitoly 10 a 11/. Záverečná časť publikácie /12. kapitola/ sa venuje ekonomickým aspektom navrhovania vozoviek pozemných komunikácií.

  Autorský kolektív venoval túto vysokoškolskú učebnicu pamiatke prof. Ing. Jána Čoreja, CSc., zakladateľa vedeckej školy mechaniky vozoviek na Stavebnej fakulte Žilinskej univerzity v Žiline.
  Čítaj viac
  Kúpte spolu
  Mechanika vozoviek pozemných komunikácií -
  Šlabikár šťastia 2 - Pavel Hirax Baričák
  48,70 €
  Ušetríte 2,91 €
  Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
  Dajte nám o tom vedieť.

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Počet strán
  494
  Hmotnosť
  1043 g
  Rok vydania
  2014
  Väzba
  pevná väzba
  Jazyk
  slovenský
  Vydavateľstvo
  EDIS
  Rozmer
  178×250 mm
  ISBN
  9788055409344
  Naše katalógové číslo
  201839

  Recenzie

  Ako sa vám páčila kniha?

  Kúpte spolu
  Mechanika vozoviek pozemných komunikácií -
  Šlabikár šťastia 2 - Pavel Hirax Baričák
  48,70 €
  Ušetríte 2,91 €

  „Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

  Človek na ulici - Ivan Horváth
  Človek na ulici
  Ivan Horváth